Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

"در مورد اتحادیه اروپا مثبت فکر کنیم"

"در مورد اتحادیه اروپا مثبت فکر کنیم"
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پرسشی از طرف ژاکلین از ازهلند:
با توجه به شرایط موجود در حال حاضر از جمله وضعیت یورو و مهاجرت، به نظر می رسد که تمام انتقادات منفی اساساً مربوط به اروپا و روند موجود در اروپا است و به نظر من این واقعاً جای تأسف دارد و می خواهم بدانم چرا هیچکس قادر به ارائۀ یک تصویر بهتر از دستاوردهای اروپا نیست؟

گرگوری وانِل، متخصص اقتصاد بین الملل و استاد موسسه اروپایی مدیریت در لیون به این پرسش پاسخ می دهد:
“سلام ژاکلین، درست است که نهادهای اتحادیه اروپا، مشکلات بسیاری برای انتشار موفقیت های اتحادیه اروپا را دارند. البته به غیر از روابط مناسب فرانسه و آلمان، به ویژه در مورد ایرباس و برنامۀ اراسموس برای همکاری دانشگاه ها.

این مشکل جدیدی نیست و در واقع از نظر من به اختلالات موجود مرتبط است و حل و فصل آنها کار آسانی نیست. به طور خاص، ما دارای یک سیستم سازمانی بزرگ و پیچیده هستیم. برای یک شخص غیر متخصص، درک عملکرد و تفاوت ها بین پارلمان اروپا، کمیسیون اروپا و شورای اتحادیه اروپا سخت است.

در ادامه باید گفت که ما شاهد افت دموکراسی از زمان شکست طرح معاهدۀ پیشنهادی قانون اساسی اروپا، هستیم و این مسئله باعث ایجاد اختلافاتی به ویژه در کشورهایی مانند فرانسه و مجارستان شده است. در این کشورها جنبش های ملی گرای بسیار قدرتمندی وجود دارد. علاوه بر این، اتحادیه اروپا گاهی اوقات با مشکلات کشورهای عضو برای انتقال حاکمیت خود به خصوص در مورد مسائل مالی، مواجه است. بودجۀ اتحادیه اروپا بسیار محدود است، و به کمی بیش از یک درصد از تولید ناخالص داخلی اتحادیه می رسد. عددی که در مقایسه با ایالات متحده آمریکا بسیار ناچیز است.

ما همچنین موارد مهم دیگری را باید در نظر بگیریم، از جمله اینکه اغلب کشورهای عضو از شرایط موجود سوء استفاده می کنند و مسئولیت مشکلات خود را بر روی دوش اتحادیه اروپا می گذارند.

مهمتر از همه، اتحادیه اروپا برای انتخاب یک الگوی مناسب با مشکل مواجه است و از چهل سال پیش همواره در انتخاب بین مدل میان دولتی از یک سو، و مدل فدرال از سویی دیگر تردید داشته است. این تردید ها خصوصاً در زمان تصمیم گیریهای مهم، مشکل ساز است. با این حال، ما نباید فراموش کنیم که طراحان اتحادیه اروپا عملکرد بسیار خوبی داشته اند و برای حل مشکلات اتحادیه همواره تلاش کرده اند و به عنوان مثال، مطمئن هستم که پوشش رسانه ای موفقیت های اتحادیه اروپا تاثیر خوبی خواهد داشت به این وسیله، در مورد بحران بدهی ها، متوجه می شویم که راه حل، اتفاقاً تقویت اتحادیه اروپا است.”

شما هم می توانید پرسش های مورد نظر خود را از طریق سایت یورونیوز با ما در میان بگذارید. لطفاً روی لینک زیر کلیک کنید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها