Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این هفته در سخن شما اولیویا از بروکسل درباره تفاوت سه گروه واحدهای درسی که روی شبکه اینترنت وجود دارد سوالی مطرح کرده و پرسیده مخاطب هر کدام از این

آگهی

این هفته در سخن شما اولیویا از بروکسل درباره تفاوت سه گروه واحدهای درسی که روی شبکه اینترنت وجود دارد سوالی مطرح کرده و پرسیده مخاطب هر کدام از این درسهای آنلاین کیست؟»

رمی باشله استاد ارشد و محقق دانشسرای مرکزی لیل و خالق اولین درس آنلاین گسترده در فرانسه به نام مدیریت پروژه پاسخ می دهد: «MOOC یا Massive Open Online Cours دروس آنلاین گسترده است که در دسترس همه است. درسی را ارائه می کنیم که ثبت نام در آن، بطور همزمان برای تعداد زیادی از افراد آزاد است. COOC یا Corporate Open Online Course به معنی درس آزاد روی اینترنت، برای شرکت های تجاری طراحی شده است و SPOC یا Small Private Open Course معنی درس آزاد کوچک اختصاصی است که بر خلاف دو مورد دیگر، برای گروه کوچکی در نظر گرفته شده و برای آنها طراحی شده است.

وی درباره مخاطبان این سه نوع درس می گوید: «مخاطبان این سه نوع درس افراد گوناگون را در بر می گیرد: افراد عادی مثل من و شما، دانشجویانی که استادشان می خواهد درس را روی شبکه اینترنت ببیند، و کارمندان شرکتها. مزیت این کار برای کسانی که می خواهند چیزی یاد بگیرند این است که می توانند با یک کلیک ثبت نام کنند. می توانند هر زمان که بخواهند در خانه شان درس را ببینند و لازم نیست از خانه بیرون بروند. مثلا خیلی کسانی که در روز کار می کنند می توانند به این شکل شب ها تحصیل کنند.

قای باشاله درباره هدف طراحی این نوع دروس آنلاین می گوید: «اساسا هدف، آموزش رایگان است چون وقتی فیلم ویدئویی تهیه کردید و روی اینترنت در دسترس همه قرار دادید این که یک نفر آن را ببیند یا هزارها نفر آن را ببینند از نظر هزینه ای که برای ما دارد فرقی نمی کند. با این وجود نیاز به الگویی تجاری داریم. برای مثال در مورد “دروس گسترده آزاد” اگر بخواهید در پایان درس امتحان بدهید و از دانشگاهی که درس را فراهم کرده است گواهی گذراندن واحد درسی بگیرید باید هزینه اش را بپردازید، اما اگر فقط بخواهید درس را بدون گرفتن مدرک دنبال کنیدهمه چیز رایگان است. الگوی تجاری ما این طور کار می کند.»

شما هم می توانید پرسشهای خود را وبسایت برنامه مطرح کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا کلاسهای درس آنلاین نوید انقلابی در آموزش را می دهد؟

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا