اوکراین؛ توافق شکننده آتش بس یا ادامه جنگی ویرانگر؟

اوکراین؛ توافق شکننده آتش بس یا ادامه جنگی ویرانگر؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برغم تلاشهای مکرر برای برقراری آتش بس، درگیریهای شرق اوکراین خرابی به بار آورده و یک میلیون شهروند را آواره کرده است و امید دست یافتن به صلحی پایدار

آگهی

برغم تلاشهای مکرر برای برقراری آتش بس، درگیریهای شرق اوکراین خرابی به بار آورده و یک میلیون شهروند را آواره کرده است و امید دست یافتن به صلحی پایدار کمرنگ است.

رهبران اروپا، اوکراین و روسیه به توافق دیگری برای برقراری آتش بس در اوکراین دست یافته اند. توافقی که به نظر نمی رسد دوام بیاورد. در عین حال طرفین تحت فشار هستند تا به این توافق پایبند باشند.

کمکهای مالی که اوکراین از سوی غرب دریافت می کند تا کی می تواند دولت را سرپا نگه دارد؟ پترو پوروشنکو، رئيس جمهوری اوکراین اعلام کرده است که چنانچه مذاکرات شکست بخورد، در کشور حکومت نظامی اعلام خواهد کرد.

غرب از اوکراین برای مبارزه با جدایی طلبان طرفدار روسیه حمایت می کند، آیا این خطر وجود دارد که از دل این درگیریها، جنگی نیابتی بین روسیه و غرب بیرون آید؟

درباره این موضوعات با سه مهمان این برنامه بیست و پنج ثانیه، هانس وان بالن، از کمیته سیاست خارچی پارلمان اروپا و نماینده لیبرال دموکراتها، دیمیترو کولبا، سفیر سیار اوکراین در ارتباطات راهبردی، و سرگئی مارکوف، از روسای شورای استراتژی ملی روسیه و عضو سابق حزب روسیه واحد در مجلس دوما صحبت می کنیم. برای دیدن نظرات مهمانان بر روی ویدئوی برنامه کلیک کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مخالفان و موافقان اتحادیه اروپا چه بیمها و امیدی دارند؟

چرا با وجود کمک مالی اتحادیه اروپا به کشورهای فقیر، مهاجران اقتصادی راهی اروپا می شوند؟

ماندن یا نماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا چه پیامدهایی برای طرفین خواهد داشت؟