Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

مخالفان و موافقان اتحادیه اروپا چه بیمها و امیدی دارند؟

مخالفان و موافقان اتحادیه اروپا چه بیمها و امیدی دارند؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اتحادیه اروپا با معضلات فراوانی از جمله بحران پناهجویان، امکان خروج بریتانیا و یونان از این اتحادیه و فروپاشی حوزه شنگن روبروست. از سوی دیگر، روند

آگهی

اتحادیه اروپا با معضلات فراوانی از جمله بحران پناهجویان، امکان خروج بریتانیا و یونان از این اتحادیه و فروپاشی حوزه شنگن روبروست. از سوی دیگر، روند کند رشد اقتصادی و نرخ بالای بیکاری باعث پدید آمدن جنبشهای پوپولیستی و ناامیدی رای دهندگان به احزاب سنتی شده است.

آیا در برابر این چالشها و عدم توافق میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا بر سر ارزشهای اجتماعی و دموکراتیک، این اتحادیه پا بر جا خواهد ماند؟ آیا اروپاییها بیش از حد به دستاوردهای اتحادیه اروپا دل بسته اند و یا با بازگشت به دوران مرزهای داخلی و تقویت حاکمیت ملی اوضاع بهتر خواهد شد؟

درباره این موضوعات با بیرگیت زیپل نماینده سوسیال دموکراتهای آلمان در پارلمان اروپا، ویلیام دارتموت نماینده و سخنگوی حزب راستگرای استقلال بریتانیا در پارلمان اروپا و سوفی اینت ولت نماینده پارلمان اروپا و نخستین سخنگوی ائتلاف لیبرال دموکراتها در پارلمان اروپا گفتگو کرده ایم.

بیرگیت زیپل اعتقاد دارد باید برای یافتن راه حلهای مشترک تلاش بیشتری کرد. در غیر اینصورت مطمئنا تاثیرات منفی این وضعیت گریبانگیر همه شهروندان در کشورهای مختلف خواهد شد.

ویلیام دارتموت به ساز و کار اروپای واحد اعتقاد ندارد و می گوید اتحادیه اروپا به یک ابر دولت فدرال اروپایی تبدیل شده و خود را به کشورهای عضو و مردم بدون رضایت قلبی آنها تحمیل می کند. از سوی دیگر او گمان می کند صلح و آرامش در اروپا نه به واسطه وجود اتحادیه بلکه به دلیل حضور نیروی نظامی ناتو است.

سوفی اینت ولت نگاه به گذشته و تجربه های تلخ اروپا دارد و می گوید مخالفان اتحادیه اروپا نباید از یاد ببرند نقطه آغاز کجا بوده است. پس از دو جنگ جهانی و ۴۵ سال استبداد کمونیستی اروپا به وحدت جمعی دست یافته است. او مطرح کردن بحث ناتو را بی مورد می داند، زیرا به نظر او سخن بر سر چالشهای بزرگ جهان در قرن ۲۱ مانند اقتصاد جهانی، اینترنت، بحران سوریه، لیبی، خاورمیانه، تغییرات اقلیمی، بحران پناهجویان و تروریسم است.

برای تماشای این میزگرد بر روی ویدئوی برنامه کلیک کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا با وجود کمک مالی اتحادیه اروپا به کشورهای فقیر، مهاجران اقتصادی راهی اروپا می شوند؟

ماندن یا نماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا چه پیامدهایی برای طرفین خواهد داشت؟

آیا «کنفرانس کمک کنندگان» می تواند به راه حلی برای حل بحران سوریه دست یابد؟