Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

باکو میزبان نخستین المپیک اروپایی

باکو میزبان نخستین المپیک اروپایی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

باکو، پایتخت آذربایجان، خود را برای برگزاری نخستین دوره بازی های المپیک اروپایی در سال ۲۰۱۵ آماده می کند.

مهربان علی اف، همسر الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان و عروس حیدر علی اف، رئیس جمهوری پیشین این کشور، از اعضای اصلی کمیته اجرایی المپیک، سفیر حسن نیت یونسکو و صاحب کرسی این نهاد جهانی در آذربایجان است. وی در دیدار با اعضای کمیته المپیک اروپا در روزهای بیست وهفتم و بیست و هشتم اکتبر گفت اعتقاد دارد رقابت های سال ۲۰۱۵ نقش مهمی در تاریخ ورزش اروپا بازی می کند.

برای برگزاری باشکوه این رقابت ها، آذربایجان سرمایه گذاری هنگفتی ای را چه برای گسترش فضاهای ورزشی و چه برای بهبود زیرساخت های شهری آغاز کرده است.

در جریان بازدید کمیته المپیک اروپا از باکو، این هیات از ورزشگاه اصلی این شهر و به ویژه سالن کریستال یک بازدید کرد، سالنی که یادآور فینال یوروویژن سال ۲۰۱۲ بود و قرار است میزبان رقابت های والیبال المپیک اروپایی ۲۰۱۵ باشد.

پاتریک هیکی، رئیس کمیسون المپیک اروپا درباره این ورزشگاه گفت: «از دیدن سالن کریستالِ یک واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم. من قبلا هم برای رقابت یوروویژن اینجا بودم و می دانم که چه جای عالی ای برای مهمانان است. فکر می کنم فضای فوق العاده ای برای ورزشکاران و تماشاگران باشد.»

خبرنگاران همراه کمیسیون المپیک، همچنین از ساختمان های دهکده المپیک دیدار کردند. آذربایجان می خواهد تصویری جدید و مدرن از خود را به اروپا و جهان نشان دهد. آزاد رحیموف، وزیر ورزش و جوانان آذربایجان، در این باره معتقد است: «قطعا این رویداد برای کشوری جوان مانند ما که تنها بیست ویک سال از استقلالش می گذرد بسیار مهم است. این که جایگاهی در نقشه جهان داشته باشیم و همانطور که واقعیت دارد، بخشی از اروپا باشیم. ما ورود اروپا به آذربایجان را خوش آمد می گوییم.» آقای رحیموف درباره دستاوردهای برگزاری این رقابت ها برای آذربایجان می گوید: «حالا احساس می کنیم در اطراف ما و در همه زمینه ها، در نهادهای متفاوت و دولتی، تغییراتی در حال وقوع است. حمل و نقل عمومی بهتر می شود. تعداد زیادی برای این رقابت ها آموزش می بینند و تجربه ای بزرگ برای آینده خود می اندوزند.»

شهر باکو، با دو و نیم میلیون نفر، پرجمعیت ترین شهر حاشیه دریای خزر است. این شهر از دو بخش مدرن و سنتی تشکیل شده است. میزبانان آذربایجانی می کوشند تا دهکده المپیک باکو برای میزبانی رقابت های ۲۰۱۵، خاطره ای خوش برای ورزشکاران بر جای بگذارد.

جیم اسکر، مدیر پروژه المپیک می گوید: «به اعتقاد من هدف اصلی برای هر دهکده المپیکی، پذیرایی از مهمانان به نحوی است که به هیچ وجه احساس ناراحتی نکنند و مشکلی نداشته باشند. فکر می کنم این دهکده المپیک، به استاندارهای موردنظر خواهد رسید.»

شهر باکو که از سال ۱۹۳۲ به شبکه مترو مجهز است، حمل و نقل عمومی خود را هم برای رفاه حال تماشاگران و هواداران تیم های ورزشی بهبود می بخشد.

آذربایجان مصمم است تا در اولین میزبانی خود برای رقابتی به این گستردگی، تصویری رویایی از باکو به اروپا و جهان نشان دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها