عادی شدن واکنش گردشگران به حملات تروریستی

عادی شدن واکنش گردشگران به حملات تروریستی
نگارش از Pooneh Irani
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حمله تروریستی آبان ماه گذشته در نزدیکی مسجد کبود در استانبول منجر به کشته شدن ۱۲ گردشگر آلمانی شد، کشوری که مبدا بیشترین شمار گردشگران ترکیه است

آگهی

حمله تروریستی آبان ماه گذشته در نزدیکی مسجد کبود در استانبول منجر به کشته شدن ۱۲ گردشگر آلمانی شد، کشوری که مبدا بیشترین شمار گردشگران ترکیه است.

اکونومیست پیش بینی کرده، درآمد حاصل از صنعت گردشگری در ترکیه تا یک چهارم سقوط خواهد کرد و ضرری ۸ میلیارد دلاری به این کشور تحمیل خواهد کرد، هرچند به نظر می رسد پس از هر حمله تروریستی بازگشت صنعت گردشگری به شرایط عادی با سرعت بیشتری انجام می گیرد.

یک گردشگر جوان کلمبیایی چند روز پس از حملات تروریستی در استانبول می گوید: «یک روز دیگر از سفر من باقی مانده، ولی اگر قرار بود بیشتر بمانم، می ماندم. من فکر میکنم تروریسم نباید ما را کنترل کند و ما باید نسبت به آن شجاعت داشته باشیم.»

در پاریس نیز پس از حملات تروریستی ماه نوامبر که بیش از ۱۳۰ کشته برجای گذاشت، صنعت هتلداری این کشور ۲۷۰ میلیون یورو ضرر دید، اما از اواسط فوریه و تنها ۵ ماه پس از حملات، روند بهبود را آغاز کرد.

یک گردشگر آمریکایی در پاریس می گوید: «متاسفانه مردم در جامعه ما در حال عادت کردن به تروریسم هستند، به این معنی که روند زندگی خود را به خاطر تروریسم عوض نمی کنند. ممکن است موقتا این کار را بکنند، ولی در طول زمان آنها می فهمند که باید زندگیاشان را بکنند، باید عبور کنند و به روند روزانه زندگی خود برگردند، و من فکر می کنم گردشگران هم همین کار را انجام می دهند.»

پس از حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ در آمریکا، ۳۴ ماه طول کشید تا هتلهای شهر نیویورک رونق خود را بازیابند. اما بمب گذاریهای دوازده سال پیش در مادرید، تنها یک سال روند صنعت هتلداری در این شهر را مختل کرد و هتلهای لندن، ۹ماه پس از حملات انتحاری ژوئیه ۲۰۰۵ در این شهر، به حالت عادی بازگشتند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتهای ماه چند یورو ته جیب اروپایی‌ها باقی می‌ماند؟

«بزرگترین اعتراضات ضددولتی در تاریخ جمهوری چک» کلید خورد

سقوط ۹۴ درصدی کسری تجاری اتحادیه اروپا با روسیه؛ آمریکا، نروژ و الجزایر سهم گاز روسیه را گرفتند