Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کارلوس غصن برای فرار از ژاپن ۷۶۰ هزار یورو به شرکتی آمریکایی پرداخت کرده است

کارلوس غصن برای فرار از ژاپن ۷۶۰ هزار یورو به شرکتی آمریکایی پرداخت کرده است
Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این مبلغ از طریق پرداخت الکترونیک و از یک حساب بانکی در پاریس برای شرکت «فاکس اند فاکس ال ال سی» واریز شده است.

آگهی

کارلوس غصن، مدیرعامل سابق شرکت خودروسازی رنو- نیسان برای تدارک فرار از ژاپن مبلغ ۸۲۶ هزار و پانصد دلار (معادل ۷۶۴ هزار یورو) به شرکت تحت ریاست یکی از دو مظنون به فراری دادن وی واریز کرده است.

خبرگزاری رویترز روز سه‌شنبه با انتشار گزارشی در این خصوص به نقل از دادستان‌های آمریکایی مامور تحقیق روی این پرونده در دادگاه فدرال ماساچوست، اعلام کرد که این مبلغ از طریق پرداخت الکترونیک و از یک حساب بانکی در پاریس برای شرکت «فاکس اند فاکس ال ال سی» Fox Fox LLC واریز شده است.

گفتنی است پیتر تیلور، به همراه برادرش اولیویه، ریاست مشترک شرکت یاد شده را بر عهده دارند که پدرشان مایکل تیلور، کماندوی سابق و کهنه‌کار ارتش آمریکا آن را برای ارائه خدمات امنیتی خصوصی تاسیس کرده است.

مایکل تیلور پس از بازنشستگی با تاسیس یک شرکت امنیتی خصوصی دامنه فعالیت‌های خود را از آمریکا فراتر برد و به عنوان یک شرکت چند ملیتی به ارائه خدمات امنیتی برای اشخاص و سازمان‌های مختلف پرداخت.

وی متهم است که با همکاری پسرش و در چارچوب ماموریتی توسط شرکت یاد شده به همراه فردی دیگر کارلوس غصن را در یک جعبه ویژه سازهای موسیقی پنهان کرده و با جت شخصی از ژاپن به کشور ترکیه فراری داده است.

مایکل تیلور به همراه پسرش، پیتر چند ماه پیش بر اساس حکم دادگاه ماساچوست دستگیر و روانه زندان شدند.

به رغم آنکه در پرونده اتهام اشاره‌ای به مبلغ دریافتی از سوی تیلورها نشده اما دادستان‌های مامور تحقیق روی این پرونده اعلام کرده‌اند که شواهد به تایید رسیده مبنی بر واریز پول به حساب شرکت‌های آنها مدرکی مضاعف برای تایید نقش آنها در فراری دادن کارلوس غصن است و آنها باید همچنان در بازداشت بمانند.

افشای واریز پول از حسابی مشکوک در پاریس به شرکت امنیتی تحت مالکیت مایکل تیلور یک روز پس از آن صورت گرفت که این دو مظنون از قاضی آمریکایی خواسته بودند که آنها را تحت وثیقه آزاد کند.

دولت ژاپن خواستار آن شده است که تیلور‌ها به دلیل دست داشتن در پروژه فرار کارلوس غصن برای محاکمه به توکیو مسترد شوند.

وکلای تیلورها با اشاره به تایید موارد ابتلا به کووید۱۹ در بند‌هایی که این دو فرد مظنون در آنجا زندانی‌اند، خواستار آزادی آنها شده و تاکید کرده‌اند که قرار بازداشت یا درخواست استرداد برای موکلین‌شان از درجه اعتبار ساقط است.

کارلوس غصن نوامبر ۲۰۱۸ میلادی به ظن فساد مالی توسط پلیس ژاپن دستگیر شد. فرار مالیاتی و سوء استفاده شخصی از دارایی‌های شرکت «رنو‌-نیسان آلیانس» از جمله اتهاماتی است که به او وارد شده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

معمای یک فرار بزرگ؛ آیا ژاپنی‌ها خودشان کارلوس گون را فراری داده‌اند؟

کارلوس گون در لبنان: دیگر گروگان دستگاه قضایی ژاپن نیستم

صدور حکم قطعی علیه ترامپ در پرونده پرداخت حق‌السکوت تا سپتامبر به تعویق افتاد