Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کلاه‌سبز سابق آمریکایی که کارلوس غصن را فراری داده بود دستگیر شد

تصویر دوربین‌ امنیتی فرودگاه استانبول از مایکل تیلور و همدست لبنانی‌الاصل وی
تصویر دوربین‌ امنیتی فرودگاه استانبول از مایکل تیلور و همدست لبنانی‌الاصل وی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این دو تن متهم‌اند که با طرحی پیچیده و دقیق آقای غصن را در جعبهٔ ویژهٔ یک ساز موسیقی بزرگ جا داده و با جت شخصی او را از ژاپن به ترکیه منتقل کرده‌اند.

آگهی

یک کماندوی سابق ارتش آمریکا و پسرش که کارلوس غصن،‌ مدیر عامل سابق رنو-نیسان را از ژاپن فراری داده بودند دستگیر شدند. آقای غصن به اتهام فرار از پرداخت مالیات و استفادهٔ شخصی از اموال شرکت در حبس خانگی بود و در انتظار دادگاه به‌‌سر می‌برد.

کلانتران ایالتی روز سه‌شنبه مایکل تیلور ۵۹ ساله، کلاه‌سبز پیشین ارتش آمریکا و کارآگاه خصوصی را به همراه پیتر تیلور، پسر ۲۷ ساله‌اش در ماساچوست دستگیر کردند و بناست روز پنجشنبه در برابر قاضی حاضر شوند.

این دو تن متهم‌اند که با طرحی پیچیده و دقیق آقای غصن را در جعبهٔ ویژهٔ یک ساز موسیقی بزرگ جا داده و با جت شخصی او را از ژاپن به ترکیه منتقل کرده‌اند. کارلوس غصن که علاوه بر شهروندی فرانسه و برزیل، تابعیت لبنان را نیز دارد، با توجه به آن که ژاپن و لبنان پیمان استرداد متهم به یکدیگر ندارند، راهی این کشور شد.

مدیر عامل پیشین گروه خودروسازی عظیم رنو-نیسان اتهامهای وارد شده به خود را نپذیرفته و اعلام کرده بود چون در ژاپن نمی‌توانسته از دادگاهی منصفانه برخوردار شود و همچنین تحت فشار بوده و حق ملاقات با همسرش را نیز نداشته از این کشور فرار کرده است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بنا به گفتهٔ مقامات قضایی ژاپن، مایکل تیلور در سال ۲۰۱۹ در هفت نوبت به دیدار آقای غصن رفته است اما هنوز روشن نیست آنها چطور با هم آشنا شده‌اند.

شرکت امنتیی خصوصی آقای تیلور که چند دهه پیش با تمرکز بر فعالیت کارآگاهی خصوصی و پی‌جویی فردی ایجاد شده بود، به مرور وارد کار برای شرکت‌های چندملیتی شد. همچنین وزارت کشور و پلیس فدرال آمریکا نیز به شکل غیررسمی مشتری‌هایی را به این شرکت ارجاع می‌دادند، از جمله کسانی که می‌خواستند فرزندانشان را که از کشور خارج شده بودند به خانه باز گردانند.

پای آقای تیلور پیش از این هم در آمریکا به دادگاه باز شده است. او در سال ۲۰۱۲متهم شد که با دریافت اطلاعات داخلی توانسته در یکی از مناقصه‌های ارتش برای تعلیم دادن سربازان افغان برنده بشود. مایکل تیلور ۱۴ ماه زندانی شد اما سرانجام دو مورد از ۵۰ مورد تخلف منسوب به خود را پذیرفت و به این ترتیب آزاد شد و بخشی از پول و اموال مصادره شدهٔ شرکتش را پس گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات ده‌ها شهروند آلبانی با کوکتل مولوتوف در برابر ساختمان شهرداری تیرانا

پایان پدیده «ابراهیم رئیسی»؛رئیس جمهوری که سودای رهبری داشت

انتخابات سرنوشت‌ساز در مقدونیه‌شمالی؛ آیا مسیر پیوستن اسکوپیه به اتحادیه اروپا هموار می‌شود؟