Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

سامانه چندرسانه‌ای اروپایی برای بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه

سامانه چندرسانه‌ای اروپایی برای بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اطلاعات مربوط به بیمارانی که در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند به زبان ساده و بدور از اصطلاحات پیچیده پزشکی در اختیار اقوامشان قرار می‌گیرد

«تله پرومتئوس» یک پلتفورم چند رسانه‌ای آموزش برای پرستاران پزشکان و روانشناسانی است که در بخش مراقبتهای ویژه (آی س یو) کار می‌کنند. این افراد می‌توانند با این ابزار از راه دور درباره پرونده‌های پزشکی موارد خاص باهم مشورت کنند.

حدود ۴۰۰ نفر از متخصصان مراقبت‌های بهداشتی در دو بیمارستان در قبرس و یونان از این سیستم یادگیری الکترونیکی «تله پرومتئوس» (TelePrometheus) استفاده می‌کنند.

بیمارستان  یونان از پلتفورم یادگیری اکترونیکی «تله پرومتس» استفاده می‌کند. این پلتفورم همچنین در بیمارستان عمومی نیکوزیا،‌ پایتخت قبرس نیز مورد استفاده قرار می گیرد. 

دکتر تئودور کیاپریانو در بیمارستان عمومی در نیکوزیا،‌ پایتخت قبرس درباره این سیستم به یورونیوز توضیح می‌دهد.

او می‌گوید:‌ «پرومته خدای دانش بود که افروختن آتش را به انسان آموخت و ما هم داده‌ها و دانش امروز بشر را مثل شعله آتش می‌بینیم. ایده اصلی این است که این پلتفورم انعطاف پذیر با فورمت‌های مختلف به فروش برسد. مثلا بیرون آی سی یو، داخل آی سی یو یا از تلفن های همراه قابل استفاده باشد.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

دکتر تئودور کیاپریانو،‌ مدیر این طرح درباره این که این پلتفروم عملا چگونه کار می‌کند،‌ می‌گوید:‌ «مثلا بیماری که دائماً نیاز به ریه مصنوعی دارد و شاید خویشاوند یا پرستار بیمار می خواهد چیزی در باره مراقبت از ترازکتومی بداند؛‌ البته قبلا آموزش دیده است. اما ما انسان هستیم و فراموشکار. پس شاید بخواهیم به پلتفورم وصل شویم و اطلاعات بگیریم: چطور باید مراقب لوله تراکزتومی بود؟ چند وقت به چند وقت باید لوله را عوض کرد؟ برای این تعویض به چه موادی نیاز دارید؟ همراهان و اقوام بیمار یا خود او می‌تواند با پلتفورم «تله پرومتس» پاسخ این قبیل سؤال‌های را بداند. این طرح آغازین است و فکر می کنیم در داخل و خارج از قبرس قابل استفاده خواهد بود.»

کل سرمایه گذاری در پروژه « پلتفورم آموزش الکترونیکی تله پرومتئوس» برای کارکنان حرفه‌ای بخش مراقبت‌های ویژه، بیماران و خانواده هایشان بیش از ۶۵۰ هزار یورو است که بیش از ۵۲۰ هزار یوروی از این مبلغ را صندوق توسعه منطقه‌ای اروپا از طریق برنامه عملیاتی یونان-قبرس برای سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۳ میلادی تأمین می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سامانه اروپایی «تله‌پرومتئوس»‌،‌ انتقال اطلاعات بیمار به پزشک و نزدیکان او

طرح «ماسیلئو» در فرانسه؛ چگونه می‌توان از آب دریا برق تولید کرد؟‌

استراتژی «تخصص گرایی هوشمند»، کلید پیشرفت اقتصاد منطقه ای در اروپا