Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سامانه اروپایی «تله‌پرومتئوس»‌،‌ انتقال اطلاعات بیمار به پزشک و نزدیکان او

با همکاری The European Commission
سامانه اروپایی «تله‌پرومتئوس»‌،‌ انتقال اطلاعات بیمار به پزشک و نزدیکان او
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اشتباه در بخش مراقبت‌های ویژه در بیمارستان‌ها ممکن است عواقب جدی در برداشته باشد. دو صفحه نمایش در بخش آی سی یو و یک صفحه نمایش در منزل نزدیکان بیمار به آنها کمک می‌کند تا از وضعیت بیمارشان در بیمارستان خبر بگیرند.

آموزش بهتر به پرستاران ومتخصصان بخش مراقبت‌های ویژه در بیمارستان‌ها کمک می‌کند تا مرتکب اشتباه درمانی که عواقب جدی در بردارند،‌ نشوند. پلتفورم موسوم به «تله پرومتئوس»‌ یک پلتفورم آموزش چندرسانه‌ای به همین منظور در اروپا به راه افتاده است.

«تله پرومتئوس»‌ سامانه یادگیری الکترونیکی و به اشتراک گذاری اطلاعات مربوط به بیمارانی است که در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

این پلتفورم در حال حاضر دربخش مراقبت‌های ویژه دو بیمارستان در اتحادیه اروپا،‌ یکی در هراکلیون در یونان و دیگری بیمارستان عمومی نیکوزیا در پایتخت قبرس مورد استفاده قرار می‌گیرد.

یکی از پرستاران بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان عمومی نیکوزیا می‌گوید که با کمک این پلتفورم توانسته به وضعیت بیماری که در آی سی یو بیمارستان بستری است رسیدگی کند. او در ادامه می‌گوید:‌ «اولین بار که به اینجا آمدم درباره پلتفورم «تله پرومتئوس»‌ چیزهایی شنیده بودم. آن موقع مریضی داشتم که به مراقبت‌های خاصی نیاز داشت. با استفاده از«تله پرومتئوس»‌ در ظرف پنج دقیقه متوجه شدم که باید چه کار کنم.»

حدود ۴۰۰ نفر از متخصصان مراقبت‌های بهداشتی در دو بیمارستان در قبرس و یونان از این سیستم یادگیری الکترونیکی استفاده می‌کنند. این سیستم با کمک ۶۵۰ هزار یوورویی صندوق انسجام اتحادیه‌اروپا به را افتاده است.

SMART REGIONS | Theleprometeus

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

سامانه تعاملی برای تبادل نظر بین پزشکان

«تله پرومتئوس»‌ یک پلتفورم آموزش چندرسانه‌ای برای پرستاران، پزشکان و روانشناسانی است که در بخش مراقبت‌های ویژه آی سی یو کار می‌کنند. این پلتفورم به این افراد اجازه می‌دهد تا درباره موارد خاص بیماران با هم تعامل داشته باشند.

دکتر ماریونوس میکائلیدس،‌ متخصص بیهوشی بیمارستان عمومی نیکوزیا درباره اینکه چگونه می‌تواند با «تله پرومتئوس»‌ با همکارانش تبادل نظر کند،‌ می‌گوید‌:‌ «ما می توانیم اطلاعات را از مراکز دیگر دریافت کنیم. من هیچوقت امکان بحث و تبادل نظر درباره پرونده بیماران را با همکارانم نداشته‌ام. اما این نوع سیستم‌ها برای از میان بردن موانع و فاصله ضروری است.»

انتقال اطلاعات از راه دور به نزدیکان بیمار

این پلتفورم به زودی دربیمارستان عمومی نیکوزیا گسترش می‌یابد. قرار است دو صفحه نمایش در بخش آی سی یو و یک صفحه نمایش در منزل اقوام بیمار نصب شود تا از وضعیت عزیزانشان در بیمارستان خبر بگیرند و ببینند آنها در آی سی یو و یا حتی در خانه از چه نوع خدمات درمانی برخوردار هستند.

این اطلاعات به زبان ساده و به‌دور از اصطلاحات پزشکی در اختیار نزدیکان بیمار قرار می‌گیرد. النی نیکولائو در این باره می‌گوید:‌‌‌ «این اطلاعات به زبان ساده و بدور از اصطلاحات پیچیده پزشکی به نزدیکان بیمار منتقل می‌شود. آنها می‌توانند به‌سادگی می‌فهمند مشکل بیمارشان چیست.» تاکنون صدها نفر از پزشکان و پرسنل بیمارستان عمومی نیکوزیا از این سامانه بهره برده اند.

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

سامانه چندرسانه‌ای اروپایی برای بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه