رئیس کمیسیون اروپا برنامه خود را برای اصلاح اتحادیه اروپا ارائه کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
رئیس کمیسیون اروپا برنامه خود را برای اصلاح اتحادیه اروپا ارائه کرد

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا روز چهارشنبه با حضور در پارلمان اروپا، برنامه خود را برای اصلاح اتحادیه اروپا ارائه کرد. برنامه آقای یونکر، موسوم به «کتاب سفید» شامل ۵ سناریو است.

او در این زمینه گفت: «اروپا تنها پول، قدرت و خدمات نیست. بازار داخلی و یورو هدف نهایی نیستند. هدف نهایی خدمت به مردم است. برخی از کشورها می خواهند نقش اتحادیه اروپا و کمیسیون اروپا را کم رنگ و تنها محدود به مدیریت بازار داخلی کنند. من مخالف جدی این موضوع هستم.»

فیلیپ لامبرت، نماینده بلژیکی پارلمان اروپا و رهبر ائتلاف احزاب سبز درباره این برنامه اظهار داشت: «آقای ژان کلود یونکر را به یک چالش دعوت می کنم. از او می خواهم از پارلمان خارج و به محله های مختلف بروکسل برود و برنامه خودش را به مردم نشان دهد. ببیند آیا این برنامه شور و هیجانی در مردم ایجاد می کند. فکر نکنم بتواند هیجانی ایجاد کند.»

فابیو دو ماسی، نماینده آلمانی پارلمان و عضو احزاب چپ هم درباره برنامه آقای یونکر گفت: «اتحادیه اروپا باید در برخی بخشها مانند بخش مالیات موثر عمل کند. از سوی دیگر نباید در برخی بخشها مانند مدیریت بخش آب در امور کشورهای عضو دخالت کند و خواهان خصوصی سازی شود. نباید بازار داخلی درست کند و به سمت توافقنامه هایی مثل توافقنامه تجارت آزاد با آمریکا و کانادا برود. نباید برای کسانی که حقوق کم می گیرند و مقررات محیط زیستی ضعیف خود رقیب درست کنیم.»

حفظ وحدت اعضای اتحادیه اروپا پس از برکسیت و ادغام سیاسی، اقتصادی، مالی و فرهنگی کشورهای اروپایی از جمله اهداف این برنامه است.