اتحادیه اروپا در تلاش اسکان پناهجویان

اتحادیه اروپا در تلاش اسکان پناهجویان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فصل زمستان در پیش است و هرچند کشورهای اتحادیه اروپا در تلاش اسکان سیل مهاجرین به اروپا هستند، اما اعضاء هنوز بروی یک سیاست واحد پناهندگی به اتحادیه اروپا توافق نکرده اند.

آگهی

فصل زمستان در پیش است و هرچند کشورهای اتحادیه اروپا در تلاش اسکان سیل مهاجرین به اروپا هستند، اما اعضا، هنوز بروی یک سیاست واحد پناهندگی به اتحادیه اروپا توافق نکرده اند.

قرار است روز سه شنبه، وزرای کشور اتحادیه اروپا در یک اجلاس فوق العاده این بحران را بار دیگر به گفتگو بگذارند. اجلاس هفته گذشته وزیران کشور بدون نتیجه و توافق بروی پیشنهادات کمیسیون اروپا در مورد پناهجویان، تعطیل شد.

کمیسیون اروپا خواهان اسکان اجباری یکصد و بیست هزار آواره است که هم اکنون در ایتالیا، یونان و مجارستان هستند. آلمان، فرانسه، اسپانیا و لهستان، رسما با پذیرش تعدادی از آنها موافقت کرده اند، اما سایرین هنوز موضع خود را روشن نکرده اند.

برخی کشورهای اروپای شرقی و نیز مجارستان و بریتانیا خاطرنشان کرده اند که به پذیرش اجباری پناهندگان تن در نخواهند داد.

قرار است کنفرانس سران اتحادیه اروپا در روز چهارشنبه جدا به این مسئله بپردازد، اما منابع دیپلماتیک می گویند تصور نمی رود مسئله اسکان مهاجران در کنفرانس روز چهار شنبه حل شود و در این میان آوارگان همچنان وارد خاک اروپا می شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مذاکرات اروپاییها برای ایجاد مراکز شناسایی و تفکیک پناهجویان از مهاجران

اختلاف نظر بر سر مهاجرین در میان اتحادیه اروپا

آیا ادعاهای مطرح شده درباره پناهجویان صحت دارد؟