Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

راههای ساده تر برای حل اختلافهای مالی در اروپا

راههای ساده تر برای حل اختلافهای مالی در اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

چه گزینه های در دسترس ما هستند تا بتوانیم برای حل و فصل اختلاف که در آن پول یا یک محصول مورد معامله است به آن رجوع کنیم؟ یک روش ساده و ارزان وجود دارد؟

در اینباره در برنامه حقوق شهروندی اروپا صحبت خواهیم کرد.

قطعا برای حل اختلافهای مالی و عدم تعامل بر سر یک محصول، نباید عصبانی بشوید. اما آیا روندهای حقوقی حل یک ماجرا را می شناسید. روندی راحت و ارزان، روندی که نیاز به وکیل هم نداشته باشد. کمتر شنیده ایم اما در اکثر کشورهای اروپایی برای حل اختلافهای مالی بین دو هزار تا ده هزار یورو راه حل های زیادی وجود دارد. راه حل هایی کاملا ساده.

به عنوان مثال در مجارستان، هزاران شکایت بر سر این اختلافات ثبت می شود. شکایتهایی از سوی مصرف کنندگان محصولات مختلف.
با وجود بحران اقتصادی فشار این اختلافات اغلب دامن مشتریها را می گیرد.

در حال حاضر نزدیک به 100 دفتر حل اختلاف برای حل شکایتهایی از این دست در مناطق مرزی مجارستان ایجاد شده است. اما بسیاری از حضور آن آگاه نیستند. اما راههای دیگری برای حل اختلاف نیز وجود دارد. به گفته قاضی راههای زیادی برای کوتاه کردن موارد دادگاهی هست.

قاصی دادگاه عالی مجارستان: “شرکتهای کوچک نمی توانند برای معضلاتی از این دست بدلیل سرمایه کمی که دارند مدتها منتظر بمانند.اتحادیه اروپا باید تمهیداتی را در جهت بهینه کردن روند دادگاهی و پرداخت حق قربانیان به آنها پیدا کنند.”

هر چند شناخت روندهای دادگاهی در این باره اهمیت دارد اما کارشناسان معتقدند باید قوانین ساده تر از قبل باشد. به هرترتیب کارشناسان می گویند برای رعایت حق شهروندان باید اصلاحات اساسی درقوانین بازار مشترک اروپایی صورت بگیرد. مثلا اینکه بسیاری بتوانند از طریق اینترنت شکایاتشان را مطرح کنند و بسرعت به جوابشان برسند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چگونه می توان شهروندان را به شرکت در انتخابات تشویق کرد؟

حفاظت از حریم خصوصی در عصر دیجیتال

تدابیر جدید برای جلب رضایت خریداران اروپایی