Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بهامات انتخابات سال آینده پارلمان اروپا

بهامات انتخابات سال آینده پارلمان اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

پرسش ریتا و سویل در فیس بوک:

“من به تازگی خوانده ام که در سال 2014 ما برای انتخابات پارلمان اروپا رای خواهیم داد، اما واقعا نمی دانم این انتخابات در چه تاریخی است؟ دیگر اینکه من ایتالیایی هستم اما در اسپانیا زندگی می کنم آیا من می توانم در محل زندگی ام رای بدهم؟”

راکل مورونو ویسنت، مسئول مرکز اروپا از اسپانیا به این پرسش پاسخ می دهد:

“سلام، شما درست می گویید. انتخابات آینده
پارلمان اروپا بین 22 و 25 می 2014 برگزار خواهد شد. تاریخ دقیق انتخابات توسط هر کشور عضو تعیین می شود. شهروندان اروپایی یک بار دیگر انتخاب می کنند که چه کسی آنها را در پارلمان اروپا نمایندگی کند. به دلایل گوناگونی انتخابات سال آینده مهم است.

اول از همه، اعضای پارلمان اروپا قوانینی را تصویب می کنند که بر ابعاد گوناگونی از زندگی ما موثر است برای مثال: حداکثر ساعت کاری کارمندان در اتحادیه چقدر باشد و چه میزان مرخصی و تعطیلات باید داشته باشند و اینکه هزینه مکالمه با موبایل هنگامی که از کشور دیگری در اتحادیه بازدید می کنید چقدر باشد.

علاوه بر آن، از زمان انتخابات گذشته، قواعد بازی تغییر کرده است. پارلمان اروپا اکنون قدرت بیشتری دارد، هم در تعیین مدیریت سیاسی اروپا و هم تصمیمات روزانه ای که بر همه ما تاثیر گذار است. یک پارلمان اروپای قدرتمندتر به معنای توانایی بیشتر برای تغییر آن چیزهایی است که نیاز است در درون اتحادیه تغییر کند.

آخرین هدف و نه بی اهمیت ترین آنها اینکه، برای اولین بار پارلمان اروپا رئیس کمیسیون اروپا را بر اساس خواسته های شما که در این انتخابات بیان می شود، انتخاب خواهد کرد.

درباره پرسش شما با توجه به شرایط رای دادن برای یک شهروند اروپایی که در یکی از کشورهای عضو اقامت دارد در قوانین آمده است:“او حق دارد در انتخابات اروپا با همان شرایطی که در کشور خودش دارد، رای بدهد و کاندید بشود.”

در مورد شما بعنوان یک شهروند ایتالیایی که در اسپانیا اقامت دارید، می توان گفت که شما همان صلاحیت هایی را دارید که شهروند اسپانیایی دارد.

شما باید قصدتان برای رای دادن را بیان کنید و مطئمن شوید که کاندیدای مورد نظر شما در فهرست انتخاباتی قرارگرفته است. باید همچنین آگاه باشید که شما فقط می توانید یک بار در این انتخابات شرکت کنید. یعنی می توانید یا به کاندیداهای ایتالیایی یا اسپانیایی رای بدهید و نه به هر دو.

و در آخر اینکه اگر رای دادن در انتخابات اروپا در کشور جدیدی که اقامت دارید اجباری است، شما مجبورید که رای بدهید. البته رای دادن در اسپانیا اجباری نیست.” برای مطرح کردن پرسش خود در برنامه “سخن شما” بر روی لینک زیر کلیک کنید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها