حمایتهای اروپا از برنامه آموزش بزرگسالان

حمایتهای اروپا از برنامه آموزش بزرگسالان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برنامه این هفته سخن شما به موضوع آموزش افراد سالخورده اختصاص دارد و نینا کودلکو، مدیر آموزش مستقیم اروپا به پرسش مکتوب نانو از پرتغال پاسخ می دهد.

نانو: می خواستم پروژه ای را در زمینه آموزش کار با کامپیوتر و اینترنت برای افراد سالخورده شروع کنم. آیا از سوی اتحادیه اروپا هیچ حمایتی برای پروژه های آموزش بزرگسالان وجود دارد؟

نینا کودلکو: “کمیسیون اروپا برنامه گروند تی وی آی جی را برای کمک به بزگسالان و با هدف افزایش ظرفیت ها و توانایی هایشان درنظر گرفته است. البته با این قصد که بتوان با کیفیت خوبی به آنها آموزش داد.

یکی از اهداف این برنامه، توسعه و افزایش راه کارهای بدیع در استفاده از دستاورهای فناوری برای سالخوردگان ناتوان است بطوریکه بتوانند در جامعه مدرن نقش فعالی داشته باشند.

صندوق برنامه گروند تی وی آی جی، از مجموعه ای از فعالیتهای مختلفی حمایت می کند، بویژه سفرهای کادرهای آموزشی برای فراگیری مهارتهای آموزش به بزرگسالان و از طریق تبادل تجارب مختلف حرفه ای.

در سطح کلان نیز اقداماتی انجام شده است از جمله فعالیت ها و همکاری های شبکه ای در بین سازمانهای موجود در کشورهای مختلف.

از سال 2007 تاکنون بیش از 300 پروژه و فعالیتهای شبکه ای در زمینه آموزش های بین نسلی مورد حمایت قرار گرفته اند. و بیش از 80 تز دانشگاهی به مطالعه مهارتهای دیجیتالی پرداخته اند.

برخی از این فعالیتها متمرکزند یعنی پروژه ها در موسسات فرهنگی، آموزشی و ارتباطات تصویری اتحادیه اروپا صورت می گیرد. بخش دیگری ازفعالیتها متمرکز نیستند. یعنی در موسسات داخلی کشورهای مشخصی انجام می شوند.”

شما هم چنانچه پرسش یا نظری دارید می تواند در تارنمای یورونیوز، صفحه سخن شما مطرح کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها