بحث بزرگ در مورد آیندۀ اروپا

بحث بزرگ در مورد آیندۀ اروپا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در برنامه این هفته سخن شما، “آلکساندرا” از لیون، پرسش خود را از طریق ای میل فرستاده است و می پرسد: “گاهی اوقات احساس می کنم در ساخت و ساز اروپا، شهروندان کنار گذاشته شده اند. آیا نمی خواهید از این پس، آنها را بیشتر شریک کنید؟”

ویویان ردینگ، معاون رییس کمیسیون اروپا و کمیسر اروپایی برای “حقوق اساسی، عدالت و شهروندی” به این پرسش پاسخ می دهد:

“بسیاری از شهروندان این احساس را دارند که در سیاست هایی که پشت درهای بسته، توسط سیاستمداران اروپایی اتخاذ می شود، هیچ سهمی ندارند و کاملا حق دارند.

ما باید از دفترهایمان بیرون برویم و صدای آنها را بشنویم چرا که اروپایی که می خواهیم بسازیم، تنها اروپای چند نفر سیاستمدار نیست بلکه متعلق به پانصد میلیون شهروند اروپایی است. به همین دلیل سال ۲۰۱۳ را سال شهروندان اروپایی نامیده ایم و اولین دورۀ گفتگوی شهروندان، اینجا در “کادیز” برگزار می شود.

تعداد زیادی از این برنامه ها به منظور گفتگو با شهروندان در ماه های آینده و سال های بعد صورت خواهد گرفت و امیدوارم بسیاری از شهروندان شرکت کنند. برای اولین بار ما به شهروندان نمی گوییم: «به ما رای دهید»، بلکه به سوی آنها می رویم و می گوییم: «ما نظر شما را می خواهیم و می خواهیم شما در ساخت و ساز اروپا شرکت کنید. چه اروپایی باید بسازیم؟ چون این اروپا متعلق به شما و برای نسل های آینده است. بنابراین باید بدانیم شما چه می خواهید». به این ترتیب برای اولین بار این کار در کادیز صورت می گیرد و در ماه ها و سال های آینده، در سراسر اروپا انجام خواهد شد.”

شما هم می توانید پرسش های مورد نظر خود را از طریق وب سایت یورونیوز با ما در میان بگذارید. لطفاً روی لینک زیر کلیک کنید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها