مردم اروپا خشم خود را در پای صندوق های رای ابراز می کنند

مردم اروپا خشم خود را در پای صندوق های رای ابراز می کنند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خشم مردم در پای صندوق های رای، باعث شده تا از آغاز بحران مالی تاکنون، یازده تن از رهبران اروپایی، قدرت را از دست بدهند و این، تا حدی به دلیل پیشرفت احزاب افراطی و عوام گرایانه بوده است.

در فرانسه، حزب راست افراطی، بخش مهمی از آرای نیکولا سارکوزی را از آن خود کرد، با اینکه آقای سارکوزی در بخش دوم مبارزات انتخاباتی، تلاش کرد، نظر آنها را به خود جلب کند.

یونان برای تشکیل دولت جدید با مشکل مواجه است. در شرایطی که اقدامات ریاضت اقتصادیِ اعمال شده توسط اتحادیه اروپا، عضویت این کشور در منطقۀ یورو را به خطر انداخته است.

رییس جمهور تازه منتخبِ صربستان، ملی گرا و نسبت به اروپا شکاک است. وی همچنین از به رسمیت شناختن استقلال کوزوو امتناع می کند.

با این حال شصت درصدِ رای دهندگان ایرلندی، به معاهدۀ اتحادیه اروپا رای مثبت دادند و آرامشی برای طرفداران اروپا فراهم کردند.

چگونه احزاب اصلی می توانند با تمایلات عوام گرایانه که امروز بسیاری از رای دهندگان را به خود جذب کرده است، مقابله کنند؟ آیا در این دوران که بیشتر از همیشه به همبستگی نیاز است، اروپا به سوی شکاف سیاسی عمیق تری می رود؟

در این برنامۀ بیست و پنج ثانیه، “آریستید هاتسیس“، استاد تئوری حقوقی در دانشگاه آتن، “فیلیپ مورو دو فارژ“، پژوهشگر علوم سیاسی در موسسه فرانسوی روابط بین المللی (IFRI) در پاریس و “مارکو اینچرتی“، محقق و مدیر ارتباطات در مرکز مطالعات سیاسی اروپا (CEPS) در بروکسل مهمان ما هستند و به پرسش های کریس برنز پاسخ می دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مخالفان و موافقان اتحادیه اروپا چه بیمها و امیدی دارند؟

چرا با وجود کمک مالی اتحادیه اروپا به کشورهای فقیر، مهاجران اقتصادی راهی اروپا می شوند؟

ماندن یا نماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا چه پیامدهایی برای طرفین خواهد داشت؟