Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دلار در مسیر ششمین هفته متوالی رشد؛ یورو با احتمال توقف افزایش نرخ بهره، ارزش خود را از دست داد

عکس تزیینی است
عکس تزیینی است Copyright canva
Copyright canva
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یورو روز جمعه به پایین‌ترین سطح ارزش خود از اواسط ماه ژوئن تاکنون سقوط کرد، چرا که ممکن است بانک مرکزی اروپا به زودی افزایش نرخ بهره را متوقف کند. در عین حال، دلار هم قبل از سخنرانی جروم پاول، رییس فدرال رزرو از حرکت ایستاد.

آگهی

رویترز به نقل از ۸ منبع آگاه نوشت که سیاستگذاران بانک مرکزی اروپا به طور فزاینده‌ای نگران تضعیف چشم‌انداز رشد اقتصادی هستند. از طرفی با اینکه بحث‌ها در این باره همچنان ادامه دارد، حرکت برای توقف افزایش نرخ بهره در حال جریان است. 

داده‌ها نشان می‌دهد که وضعیت کسب وکارهای آلمانی در ماه اوت بیش از حد انتظار بدتر شده و برای چهارمین ماه متوالی سقوط کرده است. این ماجرا باعث شده نگرانی‌هایی درباره دومین رکود طی یک سال گذشته در اقتصاد به وجود آید. 

ارزش یورو قبل از اینکه دوباره بالا برود، در حدود ۱.۰۷۶۶ دلار بود که پایین‌ترین حد از اواسط ماه ژوئن را نشان می‌دهد. 

در عین حال شاخص دلار که واحد پول آمریکا را در برابر ۶ واحد پول دیگر اندازه‌گیری می‌کند به ۱۰۴.۳۱ رسید که بالاترین رقم از ۶ ژوئن به این سو بود. این در حالی است که شاخص دلار پیش از سخنرانی پاول در میان معامله گران، کاهش ۰.۱ درصدی پیدا کرد و روی رقم ۱۰۳.۹۸ ایستاد. 

هم یورو و هم پوند، این هفته تحت تاثیر داده‌های ضعیف اقتصادی قرار گرفتند. بعم هم سرمایه‌گذاران را بر آن داشت تا ریسک پذیری کمتری از خود نشان دهند. 

پوند با برابری حدود ۱.۲۵۶۹ دلار به پایین‌ترین سطح خود از ماه ژوئن رسیده است. این هفته تقریبا یک درصد از ارزش پوند کم شده است. به این ترتیب بیشترین کاهش هفتگی پوند در ۵ هفته گذشته رقم خورده است. 

در مقابل، شاخص دلار در مسیر ششمین هفته متوالی افزایشی خود قرار دارد که به لطف نشانه‌هایی از انعطاف پذیری در اقتصاد آمریکا رخ داده است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

همچنین داده‌های روز پنجشنبه نشان داد تعداد آمریکایی‌هایی که درخواست‌های جدید برای دریافت مزایای بیکاری ارائه کرده‌اند، در هفته گذشته کاهش یافته است، چرا که فرصت‌های شغلی همچنان زیاد و تعداد کارگران در دسترس کم است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا پایان دوره نرخ‌های بهره بالا در اروپا و آمریکا نزدیک است؟

جامعه صرافان جایگزین کانون منحله شد؛ دلار آمریکا در بازار تهران به قله یک ماه پیش صعود کرد

درآمد ۶ ماهه صندوق ثروت ملی نروژ به ۱۳۱ میلیارد یورو رسید