Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ویدئوی جدید وزیر بلژیکی در ماجرای رسوایی میهمانی تولد؛ ادای «گیتار زدن» یا «ادرارکردن» واقعی

عکس از ویدئویی جدید درباره ماجرای «پی‌پی گیت» وزیر بلژیکی
عکس از ویدئویی جدید درباره ماجرای «پی‌پی گیت» وزیر بلژیکی Copyright Belgian House of Representatives
Copyright Belgian House of Representatives
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پس از آنکه مهمانان در جشن تولد وزیر دادگستری بلژیک متهم به ادرار کردن بر روی خودروی پلیس شدند، تحقیقات برای «رفتار توهین آمیز» آغاز شد اما هر روز ماجرا ابعاد تازه‌تری به خود می‌گیرد.

آگهی

وزیر دادگستری بلژیک قطعا پنجاهمین سالگرد تولد خود را همیشه به یاد خواهد آورد. سه نفر از مهمانان او متهم به ادرار کردن بر روی خودروی پلیسی شده‌اند که در شب ۱۴ تا ۱۵ اوت مقابل منزل او پارک شده بود.

تحقایت در این زمینه در تاریخ ۲۳ اوت آغاز شد و وینسنت فان کویکن بارنه، وزیر دادگستری پنجشنبه گذشته برای ادای پاره‌ای از توضیحات به پارلمان رفت. او به نمایندگان حاضر در پارلمان گفت که او سه مهمان جشن تولدش را ندیده است که بر روی یک ون پلیس بیرون خانه‌اش ادرار کنند. با این حال او از این اتفاق جنجالی عذرخواهی کرد.

او در یک جلسه فوق‌العاده سه‌ساعته در برابر نمایندگان پارلمان در کمیته عدالت گفت: «می‌خواهم از همه نیروهای پلیس در کشور عذرخواهی کنم. کاملا درک می‌کنم که چرا آن‌ها عصبانی هستند. این موضوع غیرقابل قبول است.»

فان کویکن بارنه می‌گوید که با سه مظنون این اتفاق تماس گرفته و به آن‌ها تاخته است.

او اضافه کرد از سه مظنون خواسته تا خود را به مدعی‌العموم معرفی و به سئوالات وی پاسخ دهند. وزیر دادگستری مدعی شد با این کار به پیشبرد تحقیقات کمک کرده است.

به محض آغاز تحقیقات در تاریخ ۲۳ اوت، با افشای چندین رسانه بلژیکی که تصاویر سه مهمان را در حال ادرار کردن نشان می‌داد، آقای فان کویکن بارنه مدعی شد که در آن زمان حضور نداشته و کاملا از این موارد بی‌اطلاع بوده است.

اما شبکه وی‌آرتی در تاریخ دوشنبه چهارم سپتامبر تصاویر دیگری را منتشر کرد که ادعای آقای وزیر را مورد تردید قرار می‌داد.

روز بعد وزیر تصمیم گرفت ویدئویی از خود را که دوربین‌های خانه‌اش ضبط کرده‌اند، به شبکه دیگری برای انتشار بفرستد. در این ویدئو کاملا مشهود است که وزیر در حالی که آخرین مهمان خود را در ساعت چهار صبح مشایعت می‌کند مست است.

در این ویدئو وزیر مشاهده می‌شود که در کنار دوستش قرار دارد و به سمت عقب خم می‌شود گویی می‌خواهد ژست فردی در حال ادرار کردن را تقلید کند.

وزیر این حالت را به‌عنوان «نوازندگی گیتار» توصیف کرد اما گفت از آن زمان خیلی چیزی یادش نمانده است.

وی گفت: «من گیتار آکوستیک می‌زنم و شاید این ژست گیتار زدن باشد.»

او همچنین گفت که مشایعت آخرین مهمانش که یکی از بهترین دوستانش است، «هیچ ارتباطی به حوادث» جشن تولد ۵۰ سالگی او نداشت.

این ماجرا که رسانه‌های بلژیکی آن را «پی پی گیت» نامیده‌اند، وی را در موقعیت دشواری قرار داده است و چندین اتحادیه پلیس از او خواسته‌اند استعفا دهد.

الکساندر دی‌کرو، نخست وزیر بلژیک در این جشن تولد حضور کوتاهی داشت.

وی در گفت‌وگویی با خبرنگاران گفت: «من هم حضور داشتم و چیزی از حادثه ندیدم اما آنچه مشخص است این است که رفتار برخی از مهمانان غیرقابل قبول است و عذرخواهی از پلیس ضرورت دارد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مخالفان برپایی دوره آموزش جنسی به چند مدرسه در بلژیک حمله کردند

بازداشت فعال هندی برای نوشاندن ادرار گاو به افراد جهت مقابله با کرونا

گزارش‌های یورونیوز از فضا؛ سنت ادرار پای چرخ اتوبوسی که فضانوردان را به سایوز می‌برد