Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

گزارش‌های یورونیوز از فضا؛ سنت ادرار پای چرخ اتوبوسی که فضانوردان را به سایوز می‌برد

یورونیوز
یورونیوز
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اولین بار یوری گاگارین، نخستین انسانی که به فضا رفت، حدود ۸۰۰ متر مانده به موشک سایوز از اتوبوس پیاده شد و پای چرخ اتوبوس ادرار کرد.

آگهی

لوکا پارمیتانو گزارشگر هوا فضای یورونیوز در تازه‌ترین گزارش خود ما را با سنت‌های پیش از پرتاب به فضا آشنا می‌کند، سنت‌هایی که برخی از آنها شبیه خرافات است.

او این بار نیز در کنار درو مورگن همکار خود که بنا است با هم به فضا پرتاب شوند درباره چند سنت پیش از سفر به فضا نکاتی را مطرح می‌کند. او در همین زمینه گفت: «نخستین توقف ما اینجا در هتل کوسموس، در محوطه همینجا خواهد بود. جایی که ما باید روی در هتل محل اقامتمان را امضا کنیم.»

آقای پارمیتانو افزود: «اما سنت بعدی که همین حالا عملا در دل آن هستیم سنت درختکاری است. دقیقا پشت سر ما درخت‌هایی است که تمام سرنشینان سایوز آن‌ها را کاشته‌اند.»

درختکاری پیش از پرتاب به فضا

آقای مورگن نیز که به تازگی و پیش از اعزام به فضا درختش را در همین محوطه کاشته می‌گوید:‌ «برای سفر اول من هم باید درختم را می‌کاشتم و حتی خبر آن را توییت کردم. درختی که گاگارین کاشته بود خب بزرگتر بود و حسابی رشد کرده بود.»

لوکا پارمیتانو درباره سنت دیگری که فضانوردان باید پیش از سفرشان به فضا انجام دهند نیز اینطور توضیح می‌دهد: «صحبت کردن درباره‌اش خیلی راحت نیست، ما همه دوست داریم درباره آن حرف بزنیم و این سنت از همان پرواز نخست اینجا برقرار بوده است. اینکه در اتوبوسی که به سمت موشک می‌رویم حدود نیم مایل دورتر از موشک همه می‌ایستیم، بیرون می‌آییم و در پای چرخ سمت راست انتهایی همان اتوبوس ادرار می‌کنیم.»

ایستگاه ادرار به سنت یوری گاگارین

مورگن ادامه می‌دهد: «خب می‌دانید مرز ظریفی بین سنت و خرافات وجود دارد. ایستگاه ادرار، این کار را خود گاگارین هم انجام داد و از آنجا که سفر او موفقیت‌آمیز بود دیگر فضانوردان نیز پیش از آغاز سفرشان به فضا این کار را انجام می‌دهند.»

یوری گاگارین نخستین فضانورد جهان بود. او ۱۲ آوریل ۱۹۶۱ میلادی با فضاپیمای وُستوک-۱ به فضا پرتاب شد. گاگارین ۱۰۸ دقیقه مدار زمین را یک دور به‌طور کامل پیمود.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

لوکا پارمیتانو، گزارشگر هوا-فضای یورونیوز تا یک هفته دیگر به فضا اعزام خواهد شد. آنها این روزها در مجتمعی در پایگاه فضایی بایکونو زندگی می‌کنند و در مرحله قرنطینه به سر می‌برند.

آقای پارمیتانو یکی از فضانوردان آژانس فضایی اروپا است که بنا دارد تجارب خود را در قالب گزارش هایی از فضا با مخاطبان یورونیوز در میان بگذارد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدئوی جدید وزیر بلژیکی در ماجرای رسوایی میهمانی تولد؛ ادای «گیتار زدن» یا «ادرارکردن» واقعی

ادرار کردن ایستاده یا نشسته؛ مردان اروپایی در هر کشور کدام را ترجیح می‌دهند؟

بانک آمریکایی یکی از مدیران خود را به دلیل ادرار کردن روی مسافر هواپیما اخراج کرد