Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

جوزپ بورل: اروپا در حال آماده کردن مجموعه‌ کاملی از تحریم‌ها علیه روسیه است

جوزپ بورل
جوزپ بورل Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد که مجموعه کاملی از تحریم‌ها علیه روسیه آماده می‌شود و باید با ۲۷ کشور عضو در این موضوع توافق شود.

آگهی

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد که مجموعه کاملی از تحریم‌ها علیه روسیه آماده می‌شود و باید با ۲۷ کشور عضو در این موضوع توافق شود.

وی در حاشیه نشست سران اتحادیه اروپا در پاسخ به این سوال که آیا در این موضوع بین همه کشورها اجماع وجود دارد، گفت: «بله، این‌بار بله.»

در پی درخواست ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین مبنی بر اعمال تحریم‌های بیشتر علیه روسیه قبل از هرگونه تهاجم احتمالی، ۲۷ رهبر اتحادیه اروپا در نشست امروز خود این موضوع را در کانون توجه قرار می‌دهند.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تصریح کرد: «امروز از منظر سیاست خارجی و امنیتی دو موضوع بسیار مهم داریم: بحران اوکراین و قطب‌نمای استراتژیک [Strategic Compass].»

وی در توضیح «قطب‌نمای استراتژیک» گفت: «می‌دانید که قطب‌نمای استراتژیک تلاش می‌کند تا تاب‌آوری اتحادیه اروپا را افزایش داده و ظرفیت دفاعی آن را بالا ببرد.»

وی تصریح کرد که طرح «قطب‌نمای استراتژیک» چند ماه پیش ارائه شد: «اکنون انتظار داریم رهبران [اروپایی] ما را راهنمایی کنند تا بتوانیم آن را در ماه مارس، تایید کنیم.»

همه می‌دانند که با شرایط کنونی، اروپا چالش‌های زیادی دارد. بنابراین باید خود را به ظرفیت‌های بهتر و قوی‌تر در دفاع تجهیز کرد و سیاست‌های امنیتی را افزایش داد
جوزپ بورل
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا

وی با اشاره به اینکه در این موضوع گفت‌وگو با کشورهای عضو به خوبی پیش می‌رود، تاکید کرد: «همه می‌دانند که با شرایط کنونی، اروپا چالش‌های زیادی دارد. بنابراین باید خود را به ظرفیت‌های بهتر و قوی‌تر در دفاع تجهیز کرد و سیاست‌های امنیتی را افزایش داد.»

وی به اوکراین نیز اشاره داشت و خطاب به روسیه گفت که باید تنش‌ها را کاهش دهد و از هرگونه اقدام تهاجمی علیه اوکراین خودداری کند.

وی افزود: «همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا متحد هستند تا از حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین حمایت کنند.»

وی هشدار داد: «هرگونه اقدام تهاجمی با هزینه سیاسی و اقتصادی بالاتری همراه خواهد بود.»

ایالات متحده می‌گوید روسیه بیش از ۱۰۰ هزار سرباز را به مناطق مرزی اوکراین منتقل کرده و احتمالا برای تهاجم به این کشور آماده می‌شود. مسکو در مقابل می‌گوید که اقداماتش صرفاً تدافعی است و کی‌یف و غرب را به داشتن رفتارهای تحریک‌آمیز متهم می‌کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چراغ سبز پارلمان؛ نیروهای غربی می‌توانند در رزمایش‌های نظامی در خاک اوکراین شرکت کنند

نشست بی‌حاصل برای تعیین منصب‌های اصلی اتحادیه اروپا؛ راست میانه و ایتالیایی‌ها چه خوابی دیده‌اند؟

خلبانان جوان اوکراینی در فرانسه با ذهنیتی متفاوت‌تر از آموزه‌های شوروی دوره می‌بینند