Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

چراغ سبز پارلمان؛ نیروهای غربی می‌توانند در رزمایش‌های نظامی در خاک اوکراین شرکت کنند

تانک ها در مرز اوکراین و روسیه
تانک ها در مرز اوکراین و روسیه Copyright Andriy Dubchak/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright Andriy Dubchak/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوزفارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پارلمان اوکراین پیش‌نویس قانونی را به تصویب رساند که یک گام دیگر این کشور را به ناتو نزدیک می کند. از این پس متحدان غربی اوکراین می توانند در مانورهای نظامی در خاک این کشور شرکت کنند.

آگهی

پارلمان اوکراین روز سه‌شنبه پیش‌نویس قانونی را تصویب کرد که به نیروهای خارجی اجازه می‌دهد در مانورهای نظامی در خاک این کشور شرکت کنند. اقدامی که به گفته تحلیلگران باعث خشم فراوان کاخ کرملین خواهد شد.

بر اساس پیش‌نویس قانون ارائه شده توسط رئیس جمهوری اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، این کشور در نظر دارد سال آینده ۱۰ رزمایش بزرگ نظامی برگزار کند و حالا با تصویب این طرح متحدان غربی کی‌یف از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا و ایالات متحده می‌توانند در این رزمایش‌ها شرکت کنند.

اوکراین عضو پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، نیست و بزرگترین ترس روسیه در این است که این کشور به ناتو بپیوندد. با تصویب چنین طرحی به نظر می‌رسد دولت ولودیمیر زلنسکی به بخشی از هدف‌هایش در تقویت اتحاد نظامی خود با غرب رسیده است.

در هفته‌های اخیر، کی‌یف مسکو را متهم کرد که بیش از ۹۰ هزار سرباز این کشور را در مرزهای غربی روسیه برای مقابله با اوکراین و کمک به جدایی طلبان مستقر کرده است.

درگیری‌ها بین جدایی‌طلبان مورد حمایت روسیه و نظامیان اوکراین در هفته‌های گذشته در مرزهای شرقی افزایش پیدا کرده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

معاون وزیر دفاع اوکراین، آناتولی پترنکو، پیش از رای‌گیری پارلمان در یک سخنرانی به نمایندگان گفت که «۲۱ هزار اوکراینی و ۱۱ هزار و پانصد پرسنل نظامی از ایالات متحده، بریتانیا، لهستان، رومانی و سایر کشورها در رزمایش‌های زمینی، دریایی و هوایی آینده این کشور شرکت خواهند کرد.»

پترنکو تاکید کرد که «برگزاری مانورهای چند ملیتی در این سرزمین به تقویت قابلیت‌های دفاعی ملی و حمایت از تلاش‌های سیاسی و دیپلماتیک برای حفظ ثبات در منطقه کمک می‌کند.»

تاکنون کاخ کرملین هیچ واکنشی نسبت به تصویب پیش‌نویس این قانون نشان نداده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشته شدن یک سرباز اوکراینی توسط شبه نظامیان در شرق این کشور

جوزپ بورل: اروپا در حال آماده کردن مجموعه‌ کاملی از تحریم‌ها علیه روسیه است

ولودیمیر زلنسکی؛ جنگ چگونه رهبر اوکراین را تغییر داد؟