Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

دونالد ترامپی تازه این بار در قلب اروپا در جمهوری چک

دونالد ترامپی تازه این بار در قلب اروپا در جمهوری چک
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

آندره بابیش میلیاردر چک عوامگرایی که به او لقب دونالد ترامپ داده اند توانسته با اختلاف بسیار برنده انتخابات سراسری جمهوری چک شود و او در همین راستا نخست وزیر آینده این کشور خواهد بود.

منتقد اساسی اتحادیه اروپا و نزدیک به روسیه ولادیمیر پوتین. انتخاب او بروکسل و نهادهای اروپایی را نگران کرده است. اما این نگرانی ها تنها به جمهوری چک محدود نمی شود و دیگر کشورهای این منطقه مثل مجارستان و اسلواکی و اتریش نیز کاملا توسط دولتهایی اداره می شوند متمایل به راست افراطی و علیه سیاستهای مهاجرپذیر اروپا.

یک کارشناس سیاسی از جمهوری چک البته می گوید: «آقای بابیش یک سیاستمدارد پوپولیست است که بروکسل را نقد می کند اما تا این اندازه نمی روم که او را ضداروپایی بنامم.»

ضدیت این سیاستمداران راست گرای افراطی علیه اتحادیه اروپا در حالیست که این کشورها بدون کمکهای مالی اتحادیه نمی توانند به بقای امروزی شان ادامه دهند.

انتخاب آقای بابیش تنها گوشه ای از سیاستهای غالب جمهوری چک در ده سال گذشته است. جمهوری چک بدلیل ارتباط تنگاتنگ با آلمان نیاز ویژه ای به اروپا دارد. به این معنا که آقای بابیش هیچ منفعتی در تببین سیاستهای ضداروپایی نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید:
انتخابات پارلمانی جمهوری چک؛ «ترامپ چک» پیشتاز است

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جمهوری چک؛ یکصدهزار نفر در پراگ خواهان استعفای نخست وزیر شدند

نگاهی به سرکوب «بهار پراگ» پس از نیم قرن

میلوش زِمان، رئیس جمهور طرفدار روسیه به دور دوم انتخابات جمهوری چک راه یافت