Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

کمیسیون اروپا فهرست شفافیت مالیاتی کشورها را منتشر کرد

کمیسیون اروپا فهرست شفافیت مالیاتی کشورها را منتشر کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

از ایران تنها نام منطقه قشم در فهرست شفافیت پرتغال به چشم می خورد

آگهی

به دنبال فاش شدن موارد بی شمار فرار مالیاتی بین المللی در اسناد موسوم به «اوراق پاناما»، کمیسیون اروپا فهرستی از کشورها و مناطق دارای شفافیت در زمینه اعلام درآمد شرکت ها را منتشر کرد. این کمیسیون مشخص کرده است که هر یک از کشورهای جهان در فهرست شفافیت کدام کشور اروپایی قرار دارد. از ایران تنها نام منطقه قشم در فهرست شفافیت پرتغال به چشم می خورد. (برای مشاهده این فهرست به زبان های اروپایی در وبسایت کمیسیون اروپا، اینجا را کلیک و از روی نقشه کشور مورد نظر خود انتخاب کنید.)

جاناتان هیل، کمیسر امور مالیاتی اروپا می گوید: «اگر شرکت های بزرگ بین المللی که در اروپا هستند در جای دیگری، مثلا پاناما مالیات می پردازند، باید آن را اعلام کنند.»

در عین حال نمایندگان حزب سبزها در پارلمان اروپا معتقدند نام همه کشورها هم چون کشورهای اروپایی باید به تفکیک در فهرست شفافیت مالیاتی منتشر شود. فیلیپ لامبر، رهبر این حزب می گوید: «این قدم بسیار کوچکی در مسیر درست است اما نشان از نبود شهامت سیاسی در کمیسیون اروپا و بی مسئولیتی اعضا دارد. مشکل اصلی آن است که شفافیت را نمی خواهند. چرا؟ چون هزینه های سیاسی دارد، چون وقتی از نظام مالیاتی سوء استفاده می شود یا وقتی یک مقام مسئول، مالیات می بخشد، این باعث سرشکستگی است.»

کمیسیون اروپا خواستار آن شده است که شرکت های بین المللی با گردش مالی سالانه بیش از ۷۵۰ میلیون یورو در اروپا، گزارش مالی کامل خود را علاوه بر اعلام، برای عموم نیز منتشر کنند.

در ماه ژوئن سال گذشته کمیسیون اروپا فهرستی از کشورهایی که از آنها به عنوان گریزگاه یا «بهشت مالیاتی» یاد می شود منتشر کرد و قرار است ظرف شش ماه آینده نیز فهرست سیاه کشورهای گریزگاه مالیاتی را منتشر کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عالی‌ترین دادگاه اتحادیه اروپا مجارستان را تا زمان رعایت قوانین پناهدگی اتحادیه روزانه یک میلیون یورو جریمه کرد

وضع تعرفه واردات خودروهای الکتریکی چینی از جیلی تا تسلا و بی‌ام‌و؛ کمیسیون اروپا نرخ‌ها را اعلام کرد

از زندان‌ تا پارلمان؛ چگونه دو حبس‌کشیده به نهاد قانون‌گذاری اتحادیه اروپا راه یافتند؟