سفیر اوکراین در اتحادیه اروپا: ما سلاح می خواهیم

سفیر اوکراین در اتحادیه اروپا: ما سلاح می خواهیم
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در آستانه مذاکرات مهم رهبران آلمان، فرانسه، روسیه و اوکراین در شهر مینسک، پایتخت بلاروس، ناتاشا ریچاردسون، گزارشگر یورونیوز در بروکسل نظر کوانستینین

آگهی

در آستانه مذاکرات مهم رهبران آلمان، فرانسه، روسیه و اوکراین در شهر مینسک، پایتخت بلاروس، ناتاشا ریچاردسون، گزارشگر یورونیوز در بروکسل نظر کوانستینین یلیسیف، سفیر اوکراین در اتحادیه اروپا را درباره این نشست مهم و موشک باران شهر کراماتورسک جویا شده است.

کوانستینین یلیسیف: به شکل قاطع اتفاقی را که افتاده محکوم می کنیم. قربانیان این حمله مردم بودند. تعداد قربانیان غیر نظامی درگیری های چند هفته گذشته به ۳۰۰ نفر می رسد. این امر به تلاشهای سیاسی که برای پایان دادن به خونریزی ها در جریان است، آسیب می زند.

یورونیوز: روز چهارشنبه نشست مهم مینسک برگزار خواهد شد. خیلی از سیاستمداران اروپایی آن را آخرین شانس می دانند.

کوانستینین یلیسیف: مسلما ما نمی توانیم انتظار داشته باشیم همه مشکلات به سرعت حل شود. در حال حاضر خیلی مهم است که آتش بس برقرار شود و این خونریزی ها پایان یابد. بخصوص تروریست های که از حمایت روسیه برخوردارند باید این کار را انجام دهند. پس از آتش بس می توان مذاکرات را به شکل عادی ادامه داد. ما آماده مصالحه هستیم. آنها نمی خواهند تمامیت ارضی اوکراین را به رسمیت بشناسند.

یورونیوز: آیا مواضع اروپا نسبت به این موضوع تغییر کرده است؟ آیا در بین کشورهای اروپایی کسی طرفدار روسیه است؟

کوانستینین یلیسیف: تحریم علیه کشور متجاوز زیاد اهمیت ندارد، بلکه اتحاد اعضای اتحادیه اروپا مهم است. مسکو خواستار ایجاد تزلزل در این اتحاد است. چالش دیگر، هماهنگی و اتحاد اروپا و آمریکا است. به همین دلیل ما از سفر صدر اعظم آلمان به واشنگتن استقبال کردیم.

یورونیوز: اتحادیه اروپا باید چه گام های دیگری برای حمایت از اوکراین بردارد؟

کوانستینین یلیسیف: اتحادیه اروپا در یک سال گذشته بیش از بیست بیانیه متفاوت درباره اوکراین صادر کرده است. نیت مهم است ولی ما خواهان اقدام ملموس هستیم. اقدامی نظیر ارسال سلاح یا حداقل ارسال سلاح های دفاعی.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنگ فراموش شده شرق اوکراین همچنان قربانی می گیرد

مواد منفجره بجا مانده از داعش، خطری بزرگ برای ساکنان موصل

فینال لیگ قهرمانان؛ تجربه کهکشانی ها کارساز تر است یا انگیزه قرمزها؟