Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

خانواده های سلطنتی، برانگیزنده ستایش یا تنفر؟

خانواده های سلطنتی، برانگیزنده ستایش یا تنفر؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

چندی است بازار شایعات درباره خانواده های سلطنتی در اروپا داغ شده و با کناره گیری ملکه بئاتریکس در هلند و رسوایی مالی در دربار اسپانیا، پچ پچه ها بلندتر شده است.

در برنامه “سخن من“، آندرو مورتون، زندگینامه نگار و یکی از شناخته شده ترین ناظران خانواده های سلطنتی، از اسپانیا یعنی جایی که تازه ترین کتاب خود درباره خانواده سلطنتی این کشور را منتشر کرده، به برخی پرسش ها پاسخ می دهد.

کریستین از فرانسه می گوید: “می خواهم بپرسم، لحظه درست برای کناره گیری یک پادشاه از نظر کشور او و از نظر وضعیت شخصی خودش، چه زمانی است؟ چه اصولی در این باره وجود دارند و شما چه فکر می کنید؟”

گزارشگر یورونیوز: “پرسش خوبی است، زیرا ما از یک طرف ملکه بئاتریکس در هلند را داریم که تمام مدت از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و از سوی دیگر خوان کارلوس پادشاه اسپانیا که محبوبیتش رو به افول است و دست کم اکنون در فکر کناره گیری نیست. آیا او نیز می تواند مانند ملکه بئاتریکس عمل کند؟”

آندرو مورتون: “مسئله این است که واژه کناره گیری در اروپا همواره و از زمان کناره گیری ادوارد هشتم در سال ۱۹۳۶در بریتانیا، که به بحران قانون اساسی انجامید، واژه ای ناخوش آیند بوده است. اما فکر می کنم ملکه بئاتریکس راهی به جلو گشوده که پیشرفته و مدرن است. او نشان داد که یک پادشاه یا ملکه ناگزیر از ماندن در این جایگاه برای تمام عمر نیست و می تواند مسئولیتش را به نسل بعدی منتقل کند.

همچنین فکر می کنم مهمترین چیز در مورد ملکه بئاتریکس اینست که او نشان داد که کسی می تواند از یک خانواده سلطنتی بیاید ولی واقعا متفاوت باشد. او چهره ای انسانی، بدون تشریفات و در دسترس مردم از خود نشان داد و موفق شد. این رفتارها و منشی بود که مردم پذیرای آن شدند.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اهمیت «ذره خدا» در چیست؟

زندگی در فضا در گفتگو با جوان ترین فضانورد ایستگاه فضایی بین المللی

جنبش زنان با سینه های برهنه از چه دفاع می کند؟