Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

حمایت های کنسولی ویژه برای شهروندان اروپایی

حمایت های کنسولی ویژه برای شهروندان اروپایی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در برنامه این هفته سخن شما، “آندریس” از ریگا در لِتونی پرسش خود را از طریق ای میل فرستاده است: “قصد دارم همراه با فرزندم برای تعطیلات به کوبا سفر کنم. تا آنجا که من اطلاع دارم، لتونی در این کشور سفارت ندارد. می خواهم بدانم در صورت مشکل، چه کسی می تواند به ما کمک کند؟

نینا کودِلکووا، کمیسر ارشد ارتباطات اروپا به این پرسش پاسخ می دهد: “به عنوان شهروند لتونی، شما شهروند اروپا هم هستید و به همین دلیل قوانین اتحادیه اروپا شامل حال شما می شوند و اگر کشور شما در هر کشور دیگری در خارج از اتحادیه اروپا، فاقد نمایندگی باشد، شما تحت حمایت و پوشش مقامات دیپلماتیک یا کنسولی کشورهای دیگر اتحادیه اروپا قرار می گیرید.

چون کشور شما در کوبا نمایندگی ندارد، شما می توانید با سفارت یا کنسولگری هر کشور دیگر اتحادیه اروپا در کوبا، تماس بگیرید و آنها دقیقاً مانند یکی از اتباع خود از شما حمایت خواهند کرد. در اینصورت باید یک کارت شناسایی یا پاسپورت که ملیت شما را اثبات کند، همراه داشته باشید. اگر برای مثال این مدارک به سرقت رفته اند، ممکن است هر مدرک دیگر مورد قبول باشد.

این حمایت ها شامل: – کمک به قربانیان حوادث خشونت بار – کمک در صورت مرگ، تصادف شدید، بیماری، دستگیری یا بازداشت، یا نیاز به یک جواز مسافرت اضطراری و همچنین امداد و بازگشت شهروندانی که با مشکل روبرو هستند، است.

در نهایت، به شما پیشنهاد می کنیم که از وب سایت کمیسیون اروپا در مورد حفاظت های کنسولی برای شهروندان اتحادیه اروپا، بازدید کنید. در این وب سایت اطلاعات مفیدی از جمله اطلاعات تماس با کنسولگری ها و سفارتخانه های کشورهای عضو اتحادیه اروپا را پیدا خواهید کرد.”

شما هم می توانید پرسش های مورد نظر خود را از طریق وب سایت یورونیوز با ما در میان بگذارید. لطفاً روی لینک زیر کلیک کنید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تأمین امنیت مسافران پس از سانحه هوایی جرمن وینگز

قوانین مربوط به کارمندان مأمور در اتحادیه اروپا

انواع دروس آنلاین و تفاوتهای آنها