چرا ۱۱۲ در دسترس ناشنوایان نیست؟

چرا ۱۱۲ در دسترس ناشنوایان نیست؟
نگارش از Euronews

در برنامه این هفته سخن شما، لارس نادسن پرسش خود را در زمینه خدمات اضطراری ۱۱۲ برای افراد ناشنوا مطرح کرده و جاناتان تود، سخنگوی کمیسیون اروپا به پرسش او پاسخ داده است.

لارس نادسن: همانطور که می‌دانید رهنمود شماره ۱۳۶ سال ۲۰۰۹ خدمات جهانی باید تا ۲۵ مه سال ۲۰۱۱ در کشورهای عضو اتحادیه اروپا اجرا می‌شد.

پرسش من از شما این است که چرا خدمات اضطراری ۱۱۲ در دسترس افراد ناشنوا نیست؟

جاناتان تود: «نخستین چیزی که باید گفت اینکه در ابتکار کمیسیون اروپایی، تمام اعضای اتحادیه ملزم هستند تا شماره ۱۱۲ را نه تنها به افراد ناشنوا بلکه به تمام افرادی که از ناتوانی جسمی رنج می‌برند اختصاص دهند.

تاکنون تنها هفت کشور عضو یعنی، دانمارک، استونی، سوئد، بریتانیا، ایرلند و مالت تدابیری را برای اعمال قوانین جدید اتخاذ کرده‌اند.

اما ما در حال اقدام قانونی علیه ۲۰ عضو دیگر هستیم تا بتوانیم آن‌ها را برای اعمال هرچه سریع‌تر قوانین متقاعد سازیم.

تا آنجا که می‌دانیم، بریتانیا، هلند، دانمارک و فنلاند در تلاشند تا دسترسی به خدمات ۱۱۲ از طریق پیامهای کوتاه تلفن همراه امکان پذیر شود.

کمیسیون اروپا در ژوئن گذشته از تمامی اعضای اتحادیه خواسته تا جزئیات کامل از چگونگی دسترسی افراد ناتوان به سرویس ۱۱۲ را تا پایان ماه اکتبر روشن سازند.

از تمام سازمان‌های غیر دولتی و سایر گروه‌های مرتبط تشکر می‌کنیم که در چگونگی اجرای تعهدات کشورهای عضو در این زمینه به کمیسیون اروپایی ایده‌ها و پیشنهادهای خود را ارائه کردند و تصریح می‌کنم که در مورد کشورهای عضو اتحادیه که به تعهدات خود عمل نمی‌کنند، قبل از ارجاع به دادگاه، در صورت لزوم پیگیری‌های لازم را انجام خواهیم داد تا آن‌ها ر به عمل به قوانین اتحادیه اروپا ملزم کنیم.»

شما هم چنانچه پرسش یا نظری دارید می‌توانید در تارنمای یورونیوز، صفحه سخن شما طرح کنید.

مطالب مرتبط