با هدف صرفه‌جویی در انرژی، استفاده از کولر و شوفاژ در ادارات دولتی اسپانیا محدود می‌شود

عکس تزیینی است
عکس تزیینی است Copyright AP Photo
نگارش از مریم عباسی‌زاده با استفاده از  AFP
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سیاست دورکاری بیشتر و محدود کردن ساعات استفاده از کولر و شوفاژ در ادارات و ارگان های دولتی و عمومی از جمله تدابیر دولت سوسیالیست اسپانیا برای عملی کردن این هدف است.

اسپانیا روز پنجشنبه ۲۶ مه اعلام کرد در نظر دارد در راستای تلاش‌های اتحادیه اروپا برای کاهش وابستگی به انرژی وارداتی از روسیه، مصرف انرژی در ادارات و ساختمان‌های دولتی را کاهش دهد.

آگهی

سیاست دورکاری بیشتر و محدود کردن ساعات استفاده از کولر و شوفاژ در ادارات و ارگان‌های دولتی و عمومی از جمله تدابیر دولت سوسیالیست اسپانیا برای عملی کردن این هدف است.

طبق این طرح افزایش بهره وری انرژی که روز پنجشنبه در روزنامه رسمی اسپانیا منتشر شد، کولرها طوری تنظیم می‌شوند که تنها وقتی دمای هوا بالاتر از ۲۷ درجه است، روشن شوند تا در مصرف صرفه‌جویی شود. در زمستان و فصل سرما هم شوفاژها در دمای پایین‌تر از۱۹ درجه شروع به‌کار خواهند کرد. تدابیر جدید که محورهای اصلی آن در جلسه روز سه شنبه دولت اعلام شده بشرط مهیا شدن شرایط فنی، اعمال خواهند شد.

مادرید با این کار در نظر دارد علاوه بر پایین آوردن رقم فاکتور انرژی خود، کارمندان را به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و دورکاری تشویق کند. در حال حاضر کارمندان دولت اسپانیا این امکان را دارند که ۳ روز هفته دورکاری کنند.

کمیسیون اروپا اواسط ماه مه با ارائه طرحی ۲۱۰ میلیارد یورویی درصدد برآمد تا ضمن تشویق اعضا به استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر، وابستگی اروپا به انرژی وارداتی روسیه را پایان دهد.

ایتالیا دیگر عضو اتحادیه اروپا پیش‌تر تدابیر مشابهی را برای ادارات و مدارس دولتی با هدف صرفه‌جویی در مصرف انرژی در نظر گرفته است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در کدام شهرهای آلمان می‌شود با تحویل گواهینامه رانندگی بلیت رایگان حمل و نقل عمومی دریافت کرد؟

بزرگترین توربین بادی جهان رکورد تولید برق در یک روز را شکست

کدام شهرهای اروپا بیشترین تلاش را برای مبارزه با آلودگی هوا دارند؟