دانشگاه بلژیک دوره ادبیات الهام گرفته از تیلور سوئیفت را راه‌اندازی می‌کند

کنسرت تیلور سوئیفت در لس‌آنجلس
کنسرت تیلور سوئیفت در لس‌آنجلس Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک دانشگاه بلژیکی در حال راه‌اندازی دوره‌ای است که گمان می‌رود اولین دوره ادبیات اروپا با الهام از تیلور سوئیفت، خواننده آمریکایی باشد. گفته می‌شود که این دوره انتخابی در دانشگاه «گنت» مضامین، سبک‌ها و تکنیک‌های نویسندگان مشهور ادبی تاریخی را از منظر این ستاره پاپ آمریکایی بررسی می‌کند.

آگهی

موسسه «کلایو دیویس» دانشگاه نیویورک سال گذشته دوره‌ای با الهام از تیلور سوئیفت راه‌اندازی کرد؛ دانشگاه تگزاس واحدی برای تجزیه و تحلیل اشعار سوئیفت در کنار شعر بزرگانی مانند «جان کیتس» و «سیلویا پلات» به عناوین درسی‌اش اضافه کرد و دانشگاه استنفورد دوره جدیدی به عنوان «آخرین ترانه سرای بزرگ آمریکایی» معرفی کرده است. حالا هم اروپا وارد میدان شده و برای سال تحصیلی دوره «داستان سرایی با تیلور سوئیفت در طول دوران» در نظر گرفته است. 

به عنوان مثال، از آنجایی که بسیاری از آهنگ‌های این خواننده ۳۳ ساله به لحاظ شعری و موضوعی از ادبیات کلاسیک مانند «رومئو و ژولیت»، «جین ایر» و «ماجراهای آلیس در سرزمین عجایب» الهام گرفته شده‌اند، این دوره هم از دریچه این خواننده و ترانه سرا به ادبیات خواهد پرداخت. 

در این دوره، نویسندگانی مانند رابرت فراست، امیلی دیکنسون و مارگارت اتوود هم با آهنگ‌های سوئیفت مورد مطالعه قرار خواهند گرفت. 

این دوره توسط الی مک کاسلند، پرفسور بریتانیایی تدریس خواهد شد. او آثار سوئیف را به عنوان سکوی پرش برای کشف ادبیات در طول قرن‌ها عنوان کرده است. 

این دوره قرار است از پاییز امسال شروع شود و «ادبیات (نسخه تیلور)» نام دارد. این واحد درسی به مقطع کارشناسی ارشد زبان و ادبیات اضافه خواهد شد. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مک کاسلند گفت در مورد شکسپیر و دیگر مردان سفید پوست به اندازه کافی کتاب نوشته شده است. او تاکید کرد که «تمرکز اولیه بر ادبیات است» و این دوره به جای ایجاد یک کلوپ هواداران، بر پایه دانشگاهیان بنا شده است. او گفت: «می‌خواهم به شاگردانم نشان دهد که ادبیات تاریخی انگلیسی چقدر می‌تواند سرگرم کننده باشد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تیلور سوئیفت، ستاره آمریکایی موسیقی پاپ به عنوان شخصیت سال ۲۰۲۳ مجله تایم انتخاب شد

درخشش تیلور سوئیفت در جوایز موزیک ویدیوی ام‌تی‌وی ۲۰۲۳؛ «ضد قهرمان» بهترین موسیقی سال شد

هفته مُد نیویورک؛ از طراحی های جیجی حدید تا حضور مَدونا و تیلور سوئیفت