درخشش تیلور سوئیفت در جوایز موزیک ویدیوی ام‌تی‌وی ۲۰۲۳؛ «ضد قهرمان» بهترین موسیقی سال شد

تیلور سوئیفت و اعضای انسینک
تیلور سوئیفت و اعضای انسینک Copyright Charles Sykes/Invision
Copyright Charles Sykes/Invision
نگارش از Farhad Mirmohammadsadeghi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تیلور سوئیفت جایزه بهترین هنرمند سال جوایز موزیک ویدیوی ام‌تی‌وی سال ۲۰۲۳ را شب گذشته در مراسم اهدای این جوایز برای موزیک ویدیوی آهنگ «ضد قهرمان» خود کسب کرد. مراسم امسال که در پرودنشیال‌سنتر نیو‌آرک و به میزبانی نیکی‌ میناژ برگزار شد سرشار شگفتی بود و ستارگان موسیقی در سبک‌های مختلف در آن درخشیدند.

آگهی

 تیلور سوئیفت، خواننده آمریکایی در سخنرانی دریافت جایزه خود گفت: «این باورنکردنی است. این واقعیت که این جایزه بر اساس رای مردم به برنده تعلق می‌گیرد، برای من بسیار پرمعنا است. باورم نمی‌شود که یک‌سال از عرضه آلبوم "نیمه‌شب" به بازار گذشته است.» 

تیلور سوئیفت ستاره بلامنازع مرسام امسال بود. او که برای ۱۱ جایزه نامزد شده بود، ۹ جایزه از جمله بهترین هنرمند سال را به خانه برد. این نخستین بار در تاریخ جوایز موزیک ویدیوی ام‌تی‌وی بود که تنها زنان برای جایزه بهترین هنرمند سال نامزد شده بودند. 

جاستین تیمبرلیک، جوئی فاتون، لنس باس، کریس کرک‌پاتریک و جی‌سی‌ چیسز، اعضای گروه پاپ پسرانه (بوی بند) پرآوازه انسینک برای اهدای جایزه بهترین موزیک ویدیوی پاپ به تیلور سوئیفت پس از نزدیک به بیست سال دوباره بر صحنه جوایز موزیک ویدیوی ام‌تی‌وی گردهم آمدند و لنس باس به تیلور سوئیف یک دست‌بند دوستی هدیه داد و سوئیفت در پاسخ به او گفت: «شما چهره شاخص موسیقی پاپ هستید.»

تیلور سوئیفت برای موزیک ویدئوی آهنگ «ضد قهرمان» جایزه بهترین موسیقی سال و بهترین کارگردانی موزیک ویدیو را نیز کسب کرد.

Charles Sykes/Invision
تیلور سوئیفت در مراسم موزیک ویدئوی ام‌تی‌ویCharles Sykes/Invision

در مراسم امسال موزیک ویدئوی ام‌تی‌وی هنرمندان بسیاری به اجرا پرداختند. نیکی میناژ، میزبان برنامه آخرین تک‌آهنگ خود را با عنوان «آخرین باری که دیدمت» اجرا کرد. 

گروه پاپ کره‌ای (K-Pop) تومارو ایکس توگدر (Tomorrow X Together) و آنیتا، ستاره برزیلی جدیدترین همکاری خود را در آهنگ رترو-پاپ «بازگشت برای بیشتر» به نمایش گذاشتند. 

استری کیدز، درگر گروه پاپ کره‌ای با آهنگ «اس-کلاس» به صحنه آمد و پسا پلوما، ستاره مکزیکی آهنگ «لیدی گاگا» را اجرا کرد و کارول جی آجرای آهنگ‌های «اوکی دوکی» و «تا اوکی» خود را به نمایش گذاشت.

  تیفانی هدیش، کمدین و هنرپیشه آمریکایی جایزه بهترین موسیقی افرو بیتس را به رما و سلنا گومز برای همکاری‌شان در آهنگ «آرام باش» اهدا کرد. 

شکیرا، ستاره کلمبیایی موسیقی، به اجرای چند زبانه‌ای از آهنگ‌ها پرطرفدار دهه‌های گذشته خود پرداخت. وی همچنین جایزه «بهترین موزیک ویدیوی پیشتاز» را دریافت کرد و در سخنرانی خود ضمن تشکر از پدر و مادر و فرزندانش گفت: «از ام‌تی‌وی تشکر می‌کنم که از وقتی تنها ۱۸ سال داشتم چنین نقش پررنگی در فعالیت هنری من ایفا کرده است.»

وی سپس آمریکای لاتین تبارها را در داخل و خارج ایالات متحده مخاطب قرار داد و به اسپانیایی گفت: «از شما ممنونم که به من الهام بخشیدید و این‌چنین میل و قدرت حرکت به جلو را به من تزریق کردید. شما را بسیار دوست دارم.»

دیدی، رپر آمریکایی جایزه «چهره شاخص جهانی» را از مری جی‌بلاج و دخترش چنس کامبز دریافت کرد. او پس از «رد هات چیلی پپرز» در سال ۲۰۲۲ و «فو فایترز» در سال ۲۰۲۱ سومین کسی است که این جایزه را به خانه می‌برد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تیلور سوئیفت، بیانسه و «باربنهایمر» چطور و چقدر هزینه‌های زندگی مردم را بالا می‌برند؟

دانشگاه بلژیک دوره ادبیات الهام گرفته از تیلور سوئیفت را راه‌اندازی می‌کند

برندگان جوایز موسیقی ام تی وی اروپا در سال ۲۰۱۶