تازه های تکنو و الکترو در جشنواره الکتروموزیک لیون

تازه های تکنو و الکترو در جشنواره الکتروموزیک لیون
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جشنواره «نویی سونوره» (Nuits sonores) یا شبهای صدا در لیون فرانسه با اجرای یک گروه اتریشی کار خود را شروع کرد. این جشنواره سه روزه موسیقی الکترونیک،

آگهی

جشنواره «نویی سونوره» (Nuits sonores) یا شبهای صدا در لیون فرانسه با اجرای یک گروه اتریشی کار خود را شروع کرد. این جشنواره سه روزه موسیقی الکترونیک، میزبان گروه ها و مخاطبان از کشوهای مختلف است.

گروه «ارگیس دبریس» در ده سال گذشته یکی از موفق ترین گروه های الکتروموزیک اتریش بوده اند. این گروه، از نسل جدیدی هستند که برای نواختن موسیقی به ابزارهای کلاسیک نیاز ندارند. دنیل کولماینر، یکی از اعضای این گروه می گوید: «من استاد صفحه کلید هستم، فقط با صفحه کلید کار می کنم. دنیای من دنیای دیجیتال است، متاسفانه نمی توانم هیچ سازی بنوازم.»

پس از آن، یک آلمانی صحنه را بدست گرفت. مایکل میر، دی جی، میکسر و تهیه کننده موسیقی است. او که از دی جی های معروف آلمان و همچنین از صاحبان موسسه مستقل ضبط و نشر موسیقی در کلن است از ۱۴ سالگی شروع کرده و هنوز در کلوب های دنیا برنامه اجرا می کند. او معتقد است دی جی مثل شراب است، هر چه قدیمی تر بهتر.

هر سال موسیقی یک شهر با حضور نمایندگان آن مورد توجه ویژه این فستیوال قرار می گیرد. این بار نوبت موسیقی سئول، پایتخت کره جنوبی است. دو موسیقی دان کره جنوبی موسیقی ستنی کشورشان با تنظیمات ویژه اجرا کردند. مهمان دیگر، یک گروه کره جنوبی به نام (Glen Check) بود که در موزیک الکترو، ایندی و موج نوی کشورشان پرطرفدار و موفق هستند. گروه پس از تشکیل در سال ۲۰۱۱، جوایز ملی و آلبوم های موفقی داشته اند. اجرای آنها با استقبال مخاطبان فستیوال در لیون همراه بود.

بخش کودکان در این جشنواره موقیعت ویژه خود را دارد. «مینی سونوره»کودکان ۴ تا ۱۲ سال، با نظارت بزرگسالان کارگاه هایی برای آشنایی با موسیقی، فیلم انیمیشن و رادیو انیمیشن برگزار می کند.

گروه «مانسترز» از سوییس با اجراهای پر سروصدا و پرهیجان استاد میکس موزیک گاراژ – پانک دهه ۶۰ با انوع راک هستند. این گروه که سی سال پیش در دوره انقلاب جوانان سوییس در برن تشکیل شد، هنوز طرفدارن ویژه خود را دارد.

جشنواره «نویی سونوره» تا هشتم ماه مه در لیون در جریان بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشست فرهنگی اروپایی: آینده فرهنگ به کدام سو می رود؟

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل