Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سومین دوره از «تجربه مُد ووگ دوبی» در روزهای ۲۹ و ۳۰ اکتبر در بزرگترین مرکز خرید جهان در دوبی برگزار شد. در این رخداد طراحی هایی از طیف وسیعی از

آگهی

سومین دوره از «تجربه مُد ووگ دوبی» در روزهای ۲۹ و ۳۰ اکتبر در بزرگترین مرکز خرید جهان در دوبی برگزار شد. در این رخداد طراحی هایی از طیف وسیعی از طراحان بین المللی مد به نمایش در آمد.

این رویداد فرهنگی-هنری بر روی کشف استعدادهای نوآورانه نسل آینده طراحی تمرکز دارد و هدف آن شناساندن نام های تجاری منطقه ای در سطح بین المللی است.

امسال ۸ طراح بین المللی برای نمایش طراحی های خود برگزیده شدند.

یکی از این طراحان ریم الکنهل، طراح اهل عربستان سعودی بود که سومین مجموعه او به نام «پنجره ای به روح ۲۰۱۵» با استقبال زیادی به خاطر نگاه امروزی به لباسهای سنتی عربستان مواجه شد.

این طراح عربستانی از گرایش های روز پیروی نمی کند بلکه مجموعه اش بر انگیزه های خود او استوار است.

ریم الکنهل، طراح اهل عربستان سعودی می گوید: «سبک من زنانه و در عین حال ترکیبی از زنانه و مردانه است. بسیاری به من می گویند که روی لبه مرز حرکت می کنم و سبکم پیشرو است زیرا آنچه آنها مشاهده می کنند از طرف یک طراح عربستانی یا عربی چندان معمول نیست. مجموعه من وابسته به پارچه و طرح بی تجمل است و ماورای هر مجموعه من داستانی وجود دارد.»

کریکور جابوتیان، فارغ التحصیل مدرسه عالی هنرهای تکنیکی مد در بیروت است و پیش از آنکه برند خود را راه اندازی کند، کارش را با همکاری با بخش طراحی ایلی صعب آغاز کرد.

جابوتیان به خاطر جزئیات خاورمینه ای طراحی ها و حساسیت اروپایی اش شناخته می شود. او از فنونی همچون تزئین طراحی هایش با مروارید و گلدوزی اشکال مجسمه استفاده می کند.

کریکور جابوتیان می گوید: «خیلی دوست دارم که طراحی هایم را ضمن اینکه قابل پوشیدن هستند همچون بیانیه ای در نظر بگیرم. من فردی لبنانی با اصلیتی ارمنی هستم و به نظرم این مسئله خود را در طراحی هایم نشان می دهد. به نظرم داشتن هر دو فرهنگ لبنانی-شرقی و ارمنی برای من بسیار ارزشمند بوده است.»

ریتا دل پرته، خبرنگار یورونیوز می گوید: «مد ووگ دوبی امسال برای اولین بار بخشی را به نام “نفر بعدی چه کسی است؟” ارائه کرده است. این بخش مسابقه ای بین تمام طراحان نوآور خاورمیانه، آفریقا و آسیا است. برندگان این بخش فرصت خواهند داشت تا در مهمترین نمایشهای مد ایتالیا شرکت کنند.»

امسال ۲۵ طراح برای این بخش برگزیده شده اند.

در میان استعدادهای نوظهور حسین بزازا، طراح لبنانی حضور دارد. او در گفتگو با یورونیوز از منابع الهام بخش خود در طراحی مد سخن گفت.

حسین بزازا، طراح لبنانی می گوید: «هر فصل من گرایشات متفاوتی دارم. برای مجموعه بهار-تابستان ۲۰۱۶ از ایران باستان الهام گرفتم. تمام معماری ها، نقاشی و هنرهای آن دوره!»

زنان خاورمیانه اینک بزرگترین خریداران لباس های مد زنانه اند و بسیاری از تولید کنندگان کالای لوکس و فروشندگان بین المللی اکنون در دوبی و کشورهای حاشیه خلیج فارس مستقر شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟

حضور طراحان اسلامی در هفته مد تورین