Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

اپرای توسکا در اجرایی تازه در لندن

با همکاری
اپرای توسکا در اجرایی تازه در لندن
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اپرای توسکا که اخیرا در کاونت گاردن لندن برگزار شد، یکی از به یادماندنی ترین اجراهای عاشقانه در تاریخ اپراست که توسط جاکومو پوچینی آهنگساز ایتالیایی نوشته و تنظیم شده است.

در این اپرا علاوه بر نقش فلوریا توسکا که توسط آنجلو گی.رگیا اجرا می شود، دو تن از برجسته ترین خوانندگان اپرا نقش اسکارپیا و کاوارادوسی را بازی می کنند.

خواننده باس و باریتون برایان ترفل، در نقش بارون اسکارپیا رئیس پلیس، و تنور آلمانی یوناس کاوفمن، در نقش ماریو کاوارادوسی هنرمند نقاش. کاوارادوسی برای نجات جان دوستش آنجلوتی جان خود را به خطر می اندازد، اما توسط اسکارپیا رئیس پلیس که مبتلا به دیگر آزاری و دارای شخصیتی شرور و ظالمانه است بازداشت و شکنجه و محکوم به مرگ می شود. او با این نیرنگ کاوارادوسی را از معشوقش توسکا جدا می سازد. یوناس کاوفمن(در نقش کاوارادوسی) می گوید:

“کاوارادوسی می داند که این طرح فریبکارانه اسکارپیاست، اما از آنجا که می داند توسکا دمدمی مزاج است، نقشه اسکارپیا را افشا نمی کند، بلکه تلاش می کند تا باور توسکا را به این جلب کند که انها بزودی با هم فرار خواهند کرد و همه چیز بر وفق مراد خواهد بود.

در این جا این نقشه دوگانه، داستان را بسیار مهیج می سازد. تماشاگر صحنه می بیند که او از یک طرف محکوم به مرگ شده، اما در عین حال سرگرم طرحریزی به همراه توسکا برای آینده است.

او به اندازه ای غرق در عشق توسکاست که توجه به رفتار او ندارد.

هر دقیقه از او می پرسد که کجا بوده و یا چرا فلان کار را کرده، اما در عین حال اورا به خاطر همین کارها دوست دارد.

این اپرا مرا به یاد یک رابطه عاشقانه شخصی خودم در سال های دور می اندازد. رابطه ای که بسیار عاشقانه بود. ولی ما هر دو شخصیت نیرومندی داشتیم و در نتیجه رابطه ما ستیز و عشقی توامان بود.” اسکارپیا در نقش ضد قهرمان است و صدای باریتون برای ایفای نقش او مناسب. به همین خاطر بسیاری خواستار اجرای نقش او هستند.

بریان ترفل(در نقش اسکارپیا) می گوید:

همه خواهان آن هستند که نقش اسکارپیا را بازی کنند: او حیله گر و خطرناک و در عین حال هیجان زده است. او ناراضی و از خود بیخود است. مانند کرکسی به نظر می رسد که بالای سر قربانی ایستاده و منتظر است تا با چنگال های خود حمله کند. اسکارپیا فقط رئیس پلیس نیست بلکه یک اشراف زاده است و همه این خصوصیات در شخصیت او جمع شده است.

در این اپرا، رفتار و اشارات اسکارپیا با توسکا یکی از نقاط اوج است. طرز صحبتش با توسکا بیانگر خشم و حسادت سرکش اوست و عجیب اینکه توسکا نیز به طرزی باورنکردنی در دام او می افتد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان

جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکسترجوان؛ مرحلهٔ نیمه‌نهایی

قهرمان؛ اثری پیشگامانه با هدف شکستن پیش‌فرض‌ها دربارهٔ اُپرا