Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هند و انجمن تجارت آزاد اروپا توافقنامه تجاری ۱۰۰ میلیارد دلاری امضا کردند

پرچم ای‌اف‌تی‌ای
پرچم ای‌اف‌تی‌ای Copyright canva
Copyright canva
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هند با ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس توافقنامه تجاری امضا کرده است که شامل تعهد ۱۰۰ میلیارد دلاری (۹۱ میلیارد یورویی) سرمایه گذاری و ایجاد یک میلیون شغل مستقیم در هند طی ۱۵ سال آینده می‌شود.

آگهی

اجرایی شدن این توافقنامه بین هند و انجمن تجارت آزاد اروپا (EFTA) نیاز به تصویب دارد، اما سوئیس قصد دارد تا سال آینده این کار را انجام دهد.

در این زمینه، هند متعهد شد تعرفه واردات محصولات صنعتی از چهار کشور اروپایی را که به طور مشترک، انجمن تجارت آزاد اروپا (EFTA) را تشکیل می دهند، کاهش دهد.

انجمن تجارت آزاد اروپا در بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد: «این توافق تاریخی بین هند و ای‌اف‌تی‌ای قرار است منافع اقتصادی قابل توجهی برای هر دو طرف به همراه داشته باشد، از جمله زنجیره‌های تأمین یکپارچه و انعطاف‌پذیرتر، فرصت‌های جدید برای کسب‌وکارها و افراد. این توافقنامه همچنین منجر به افزایش جریان تجارت و سرمایه‌گذاری، ایجاد شغل و رشد اقتصادی می‌شود.»

پیوش گوئل، وزیر بازرگانی و صنایع هند در این باره گفت: «هند برای اولین بار توافقنامه‌ای را با یک بلوک اقتصادی مهم در اروپا امضا کرده است.»

ای‌اف‌تی‌ای، پس از اتحادیه اروپا، رقیب تاریخی‌اش، شاید دومین سازمان اقتصادی مهم در این قاره باشد. هند همچنین در حال کار روی توافقات تجاری با بریتانیا و اتحادیه اروپا است.

گوئل در بیانیه‌ای گفت: «این توافقنامه شامل تجارت کالا و خدمات، ترویج و همکاری سرمایه گذاری، مالکیت معنوی، تدارکات دولتی، تجارت و توسعه پایدار و حل و فصل اختلافات می‌شود. این امر پنجره‌ای را برای صادرکنندگان هندی برای دسترسی به بازارهای اروپا و جهان فراهم می کند.»

این توافقنامه توسط گوئل، همتای سوئیسی او، گای پارملین؛ بیارنی بندیکتسون، وزیر امور خارجه ایسلند؛ دومینیک هاسلر، وزیر امور خارجه لیختن اشتاین و جان کریستین وستره، وزیر تجارت و صنعت نروژ در دهلی نو امضا شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

پارملین به نمایندگی از کشورهای عضو ای‌اف‌تی‌ای گفت: «با این توافقنامه کشورهای ای‌اف‌تی‌ای به یک بازار بزرگ در حال رشد دسترسی پیدا می کنند. شرکت‌های ما در تلاش هستند تا زنجیره‌های تامین خود را متنوع کنند و در عین حال انعطاف پذیرتر شوند. هند در مقابل، سرمایه گذاری خارجی بیشتری را از ای‌اف‌تی‌ای جذب خواهد کرد که در نهایت منجر به افزایش مشاغل خواهد شد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سبقت هند از چین در صدر؛ چند دانشجوی ایرانی در آلمان مشغول به تحصیل هستند؟

نگرانی اروپا از پیروزی احتمالی دونالد ترامپ؛ داستان زیان ۱۵۰ میلیارد یورویی چیست؟

کند شدن رشد دومین اقتصاد بزرگ جهان؛ سران حزب کمونیست چین سیاست‌های جدید تدوین می‌کنند