Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

غول‌های فناوری جهان بیش از ۹ میلیارد دلار در عربستان سرمایه‌گذاری می‌کنند

سخنرانی وزیر تجارت عربستان در کنفرانس جذب سرمایه‌های خارجی در ریاض به تاریخ ۲۴ اکتبر ۲۰۱۷.
سخنرانی وزیر تجارت عربستان در کنفرانس جذب سرمایه‌های خارجی در ریاض به تاریخ ۲۴ اکتبر ۲۰۱۷. Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقامات سعودی اعلام کردند که عربستان سعودی در حوزه فناوری‌های جدید و شرکت‌های نوپا بیش از ۹ میلیارد دلار سرمایه جذب می‌کند. در این بین می‌توان به تمایل غول‌های آمریکایی «مایکروسافت» و «اوراکل» برای ساخت «مناطق رایانش ابری» در این کشور اشاره کرد.

آگهی

دومین دوره کنفرانس فناوری ریاض تحت عنوان «LEAP 2023» با حضور نمایندگان شرکت‌هایی از جمله اسنپ، آرامکو و زوم روز دوشنبه افتتاح شد.

مقامات سعودی در این مراسم اعلام کردند که عربستان سعودی در حوزه فناوری‌های جدید و شرکت‌های نوپا بیش از ۹ میلیارد دلار سرمایه جذب می‌کند. در این بین می‌توان به تمایل غول‌های آمریکایی «مایکروسافت» و «اوراکل» برای ساخت «مناطق رایانش ابری» در این کشور اشاره کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

افزایش تقاضا برای ایجاد مناطق رایانش ابری، شرکت‌های فناوری مانند اوراکل، مایکروسافت، آمازون و گوگل را به مسیری سوق داده تا به منظور سرعت بخشیدن به انتقال داده‌ای، مراکز (مناطق ابری) خود در سراسر جهان را گسترده‌تر کنند.

از مایکروسافت و اوراکل تا هواوی

عبدالله سواحه، وزیر ارتباطات و فناوری داده‌های عربستان سعودی در این زمینه گفت که قرار است شرکت مایکروسافت ۲.۱ میلیارد دلار برای ایجاد «ابر جهانی سوپراسکالر» و شرکت اوراکل نیز ۱.۵ میلیارد دلار برای ایجاد یک منطقه ابری جدید در ریاض سرمایه‌گذاری داشته باشند.

این مقام سعودی خاطر نشان کرد: «این سرمایه‌گذاری‌ها موقعیت پادشاهی عربستان سعودی را به عنوان بزرگترین بازار دیجیتال در خاورمیانه و شمال آفریقا ارتقا می‌بخشد.» آقای السواحه جزئیاتی در مورد بازه زمانی تعیین شده ارائه نکرد، ولی احتمالا این سرمایه‌گذاری‌ها طی چند سال انجام خواهد شد.

وزیر ارتباطات عربستان به شرکت «هواوی» هم اشاره کرد و گفت این شرکت چینی در زیرساخت‌های رایانش ابری در عربستان سعودی ۴۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خواهد کرد و یک پروژه مشترک نیز با مشارکت غول نفتی «آرامکو» انجام خواهد داد.

عربستان در راستای رسیدن به اهداف پیش‌بینی‌شده در «سند چشم‌انداز پیشرفت ۲۰۳۰»، تلاش می‌کند تا شرکت‌های بزرگ بین‌المللی را ترغیب کند تا شعب دفاتر منطقه‌ای خود را به ریاض بیاورند؛ اقدامی که رقابتی آشکار با امارات عربی متحده محسوب می‌شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جده عربستان، مکانی شگفت انگیز برای مشتاقان غواصی در دریای سرخ

عربستان سعودی سال آینده یک زن را به فضا می‌فرستد

شوک مثبت ترور ترامپ به بازارهای مالی؛ ارزهای دیجیتال به استقبال شکست بایدن رفتند