Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جده عربستان، مکانی شگفت انگیز برای مشتاقان غواصی در دریای سرخ

جده عربستان، مکانی شگفت انگیز برای مشتاقان غواصی در دریای سرخ
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از Farhad Mirmohammadsadeghi
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دریای سرخ در جده دارای چندین نقطه مناسب غواصی بسیار تماشایی در امتداد خط ساحلی ۱۸۰۰ کیلومتری خود است. در این قسمت از برنامه ماجراجویی به کشف این نقاط و طبیعت نهفته در زیر آب‌های زیبای این دریا می‌پردازیم.

آگهی

دریای سرخ در جده دارای چندین نقطه مناسب غواصی بسیار تماشایی در امتداد خط ساحلی ۱۸۰۰ کیلومتری خود است. این مکان‌های غواصی بسیار زیبا طبیعی و دست نخورده هستند. 

سما البیتی مربی غواصی اسکوبا در دایو پوینت (Dive Point) جده است. او می‌گوید: «ما در این‌جا شرایط فوق‌العاده‌ای برای غواصی و حیات دریایی زیبایی داریم. باید بیایید و خودتان ببینید.»  

صخره‌های مرجانی زیستگاه طبیعی خیره کننده ۱۲۰۰ گونه ماهی و ۳۰۰ گونه مرجان است. ۲۰٪ ماهی‌های کمیاب دریای قرمز از جمله نیزه‌ماهی سیاه، سریع‌ترین ماهی دنیا در این‌جا زندگی می‌کنند.

شیفتگان غواصی این‌جا می‌توانند با سفر به عمق آب‌های آبی و فیروزه‌ای انتظار دیدن خروس‌‌ماهی، کوترماهی، لقمه‌ماهی، لاک‌پشت و اختاپوس را داشته باشند. در این قسمت از برنامه ماجراجویی به کشف کشتی‌های غرق شده در میان دریا می‌رویم. چیکن رک، ام. و. گلاروس یک کشتی است که در سال ۱۹۷۶ با بار مرغ یخ‌زده در دریا غرق شد به همین خاطر هم چیکن رک نام گرفت. این کشتی اکنون در عمق ۲۰ متری دریاست و توسط جانوران دریایی کنجکاو محاصره و تبدیل به جاذبه‌ای زیبا برای غواصان شده است.

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

ماجراجویی در شارجه؛ کویرنوردی و بازدید از غارهای باستانی

غول‌های فناوری جهان بیش از ۹ میلیارد دلار در عربستان سرمایه‌گذاری می‌کنند

عربستان سعودی سال آینده یک زن را به فضا می‌فرستد