دستگیری یکی از بزرگ‌ترین پولشوهای اروپا؛ مظنون بریتانیایی-ایرلندی کیست؟

عکس آرشیوی است
عکس آرشیوی است Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس در جریان عملیاتی در جنوب اسپانیا یکی از بزرگ‌ترین پولشو‌های اروپا را دستگیر کرد، فردی که کلر ژرژ، سخنگوی یوروپل، بازداشت او را یکی از اهداف مهم پلیس واحد اروپا عنوان کرد.

آگهی

پلیس در جریان عملیاتی در جنوب اسپانیا یکی از بزرگ‌ترین پولشو‌های اروپا را دستگیر کرد، فردی که کلر ژرژ، سخنگوی یوروپل، بازداشت او را یکی از اهداف مهم پلیس واحد اروپا عنوان کرد.

مطابق اعلام یوروپل، این عملیات روز دوشنبه و به دنبال تحقيقات پيچيده‌اي با همکاری آژانس جرائم ملي بریتانیا (NCA) و پليس هلند و ايرلند به رهبری پلیس اسپانیا و با هدف اعمال قوانین بین‌المللی مبارزه با جرائم پولشویی انجام شد. فرد بازداشتی که دارای تبار بریتانیایی-ایرلندی است، مظنون به نقل و انتقال غیرقانونی ۲۰۰ میلیون یورو پول نقد است. 

هرچند یوروپل نام فرد بازداشتی را اعلام نکرد ولی روزنامه‌های ایرلندی مدعی شدند که او «جان فرانسیس موریسی» نام دارد و یکی از همکاران شناخته شده گروه تبهکار «کیناهان» است که در زمینه قاچاق مواد مخدر و سلاح فعال است. روزنامه‌های ایرلندی سن آقای موریسی ۶۲ سال اعلام کرده‌اند. 

یوروپل گزارش کرد که فرد بازداشتی و همکارانش مسئول جمع‌آوری مقادیر زیادی پول نقد از سازمان‌های تبهکار و انتقال آن با استفاده از سیستم حواله حضوری از طریق شبکه صرافی‌های زیرزمینی به سایر سازمان‌های مجرمانه بوده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اف‌ای‌تی‌اف از آلمان به دلیل نظارت ناکافی بر پولشویی انتقاد کرد

بازرسی از دو وزارتخانه در آلمان به ظن دست داشتن یک نهاد دولتی در پولشویی بانکی

رشد ۵۰ درصدی پولشویی در آلمان؛ بازار مسکن مظنون اصلی تامین مالی تروریسم