Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

رشد ۵۰ درصدی پولشویی در آلمان؛ بازار مسکن مظنون اصلی تامین مالی تروریسم

Police carry boxes after investigations at a jeweler in Duisburg-Marxloh, western Germany
Police carry boxes after investigations at a jeweler in Duisburg-Marxloh, western Germany Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

واحد تامین امنیت مبادلات مالی آلمان روز سه‌شنبه اعلام کرد که پرونده‌های مالی مشکوک به پولشویی در سال ۲۰۱۹ میلادی ۵۰ درصد افزایش یافته و بازار املاک و مستغلات بیش از بخش‌های دیگر، مورد سوء استفاده معاملاتی قرار گرفته که هدف اصلی آنها تامین مالی تروریسم بوده است.

آگهی

واحد تامین امنیت مبادلات مالی آلمان روز سه‌شنبه با انتشار گزارشی اعلام کرد که پرونده‌های مالی مشکوک به پولشویی در سال ۲۰۱۹ میلادی ۵۰ درصد افزایش یافته و بازار املاک و مستغلات بیش از بخش‌های دیگر، مورد سوء استفاده معاملاتی قرار گرفته که مظنون به تامین مالی تروریسم بوده‌اند.

بر پایه این گزارش، شمار پرونده‌های تشکیل شده در سال ۲۰۱۹ تحت عنوان پولشویی و تامین مالی تروریسم در آلمان به ۱۱۴ هزار و ۹۱۴ مورد رسیده که معاملات ثبت شده در این پرونده‌ها بر اساس ۳۵۵ هزار تراکنش مشکوک انجام شده است.

بخش عمده این پرونده‌ها به تراکنش‌های بانک‌ها و موسسات مالی آلمان و نیز معاملات ثبت شده توسط دفاتر اسناد و املاک رسمی و آژانس‌های فعال در بازار املاک و مستغلات مربوط می‌شود.

گزارش واحد مبارزه با پولشویی در آلمان نشان می‌دهد که تعداد پرونده‌های قطعی پولشویی و تامین مالی تروریسم که طی سال ۲۰۱۹ میلادی در بخش معاملات املاک و مستغلات ثبت شده به ۷۷ هزار مورد رسیده و این بخش را به هدف اصلی معاملاتی از این دست بدل کرده است.

گروه بین‌المللی شفافیت و ضد پولشویی نیز در سال ۲۰۱۷ نسبت به گردش مالی ۳۰ میلیارد یورویی معاملات مشکوک در بازار املاک و مستغلات آلمان هشدار داده و خواهان اصلاح قوانین مرتبط با پولشویی در این کشور شده بود. مطابق اعلام این گروه، ۱۵ تا ۳۰ درصد تامین مالی تروریسم در آلمان از پولشویی از طریق معاملات املاک و مستغلات حاصل می‌شده است.

قانونگذاران آلمانی در نوامبر گذشته و با هدف انطباق قوانین ضدپولشویی این کشور با مقررات سختگیرانه اتحادیه اروپا اصلاحاتی را انجام دادند که بر اساس آن، فعالان بازار املاک و مستغلات، دفترهای ثبت اسناد رسمی و فروشندگان فلزات گرانبها موظف به گزارش‌دهی مستمر معاملات خود به واحد مبارزه با پولشویی شده‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دستگیری یکی از بزرگ‌ترین پولشوهای اروپا؛ مظنون بریتانیایی-ایرلندی کیست؟

خیریه فرانسوی: میلیون‌ها نفر به دلیل کرونا در آستانه از دست دادن سرپناه خود هستند

صدراعظم آلمان: پناهجویان مرتکب جنایت باید از کشور اخراج شوند