Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کره جنوبی: ایران درخواست خرید تجهیزات پزشکی و واکسن کرونا را ارائه کرد

واکسن فایزر-بیون‌تک برای مقابله با بیماری کووید-۱۹
واکسن فایزر-بیون‌تک برای مقابله با بیماری کووید-۱۹ Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک منبع دیپلماتیک در سئول از ارائه درخواست ایران برای خرید تجهیزات پزشکی به ارزش یک میلیارد دلار از محل ۷ میلیارد دلار منابع ارزی موجود در بانک‌های کره جنوبی خبر داد.

آگهی

یک منبع دیپلماتیک در سئول از ارائه درخواست ایران برای خرید تجهیزات پزشکی به ارزش یک میلیارد دلار از محل ۷ میلیارد دلار منابع ارزی موجود در بانک‌های کره جنوبی خبر داد. 

این منبع آگاه به خبرگزاری نیمه دولتی یونهاپ گفته که تهران همچنین از سئول خواسته تا ۱۰ میلیون دلار از منابع بلوکه شده در کره جنوبی را برای خرید واکسن کووید-۱۹ از طرح کوواکس استفاده کند. 

منبع دیپلماتیک کره جنوبی با اشاره نگرانی ایران از بلوکه شدن مجدد این منابع در صورت تبدیل از وون کره جنوبی به دلار آمریکا تصریح کرد که سئول هنوز در مورد انتقال ایمن این پول تضمینی به تهران نداده است چون که مطابق قانون ایالات متحده اگر منابع متعلق به ایران بخواهد از طریق یک بانک آمریکایی پس از تبدیل به دلار به بانک دیگری منتقل شود باید بلوکه شود و به همین دلیل ما فعلا نمی‌توانیم با حواله‌کرد این پول موافقت کنیم. 

او با یادآوری این نکته که حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران تا کنون با ارسال دو نامه رسمی به همتای کره‌ای خود خواستار رفع انسداد منابع ارزی ایران شده ابراز امیدواری کرد که سفر چوی جونگ-کون، معاون وزیر خارجه کره جنوبی به تهران بتواند فقل تبادلات مالی میان کشور را باز کند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

این مقام دیپلماتیک کره جنوبی احتمال وجود ارتباط میان توقیف نفت‌کش کره جنوبی توسط ایران را با منابع بلوکه شده این کشور رد و خاطر نشان کرد که شاید فرآیند آزاد‌سازی روغن یا تزریق آب برای حفظ تعادل کشتی در یک اقیانوس بزرگ مشکلی چندانی ایجاد نکند ولی خلیج فارس منطقه خاصی است و رخداد مساله زیست محیطی در آن بسیار مهم است. 

سپاه پاسداران ایران سه روز پیش و در آستانه سفر معاون وزیر خارجه کره جنوبی به تهران، یک فروند نفتکش این کشور را به اتهام ایجاد آلودگی زیست محیطی در آبهای خلیج فارس توقیف کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کره جنوبی ناوشکن جنگی خود را برای پیشبرد مذاکرات با ایران از تنگه هرمز خارج می‌کند؟

شوک مثبت ترور ترامپ به بازارهای مالی؛ ارزهای دیجیتال به استقبال شکست بایدن رفتند

بانک جهانی رتبه روسیه را با وجود تحریم به کشور «پردرآمد» ارتقا داد؛ چرا روسیه همتراز آمریکا شد؟