Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

واردات بی‌سابقه فولاد به اروپا در پی وضع تعرفه‌های وارداتی آمریکا

واردات بی‌سابقه فولاد به اروپا در پی وضع تعرفه‌های وارداتی آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قرار است از اول ماه ژوئن تعرفه‌های جدید واردات آلومینیوم و فولاد به آمریکا اجرا شوند.

آگهی

تعرفه‌های دولت ایالات متحده روی واردات فولاد در این کشور باعث شده است اروپا بهشت تولید کنندگان فولاد جهان شود. در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ واردات فولاد به اروپا از روسیه ۱۳۹ درصد افزایش داشته و ترکیه نیز ۷۶ درصد بیشتر از سال قبل به اروپا فولاد صادر کرده است.

رئیس اتحادیه صنف تولیدکنندگان فولاد در آلمان با اعلام این خبر اعلام کرده است باید واردات فولاد کنترل شده باشد تا تولیدات داخل اروپا مشتری و ارزشش را از دست ندهند. تراکم فولاد وارداتی در اروپا ارزش فولاد تولیدی در قاره سبز را پرنوسان و غیرقابل پیش بینی کرده است. هر چند آمریکا پذیرفته است که تعرفه صادرات و واردات کالا به اروپا را از اول ماه ژوئن آغاز کند. دولت ایالات متحده تعرفه های ۲۵ درصدی برای واردات فولاد و ۱۰ درصدی برای واردات آلومینیوم به آمریکا در نظر گرفته است. تعرفه‌هایی که به گفته دونالد ترامپ به منظور محافظت از تولید ملی آمریکاست.

بیشتر بخوانید:

دونالد ترامپ در سال جدید میلادی تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم به این کشور را بین ۲۵ تا ۱۰ درصد افزایش داد و اعضای اتحادیه اروپا به عنوان اصلی‌ترین متحد ایالات متحده از این تصمیم خشمگین شدند. قرار بود در جریان نشست سران رهبران اروپایی در بروکسل در ماه مارس، واکنش تندی به این تصمیم رئیس جمهوری آمریکا نشان داده شود که پس از اعلام تعلیق این تعرفه‌ها یکی از مهم‌ترین محورهای گفتگوی رهبران اروپایی در بروکسل از برنامه حذف شد. اما حالا مشخص شده است که آمریکا همچنان بر خواسته خود مبنی بر افزایش تعرفه‌ها تاکید دارد.

هفته گذشته یک روز پس از تهدید کمیسیون اتحادیه اروپا مبنی بر اقدام متقابل تجاری، دونالد ترامپ موعد افزایش تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم را یک ماه به تعویق انداخت. کاخ سفید روز دوشنبه اعلام کرد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، تا یک ماه دیگر(اول ماه ژوئن) افزایش تعرفه‌ واردات فولاد و آلومینیوم از کانادا، اتحادیه اروپا و مکزیک را به تعویق انداخته و همچنین تصمیم به معافیت دائمی آرژانتین، استرالیا و برزیل گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ نشست گروه هفت را ترک می‌کند؛ گروه شش در آستانه تولد

هزینه ساخت آپارتمان در کدام شهرهای اروپا سر به فلک می‌کشد؟

پس‌انداز یا ولخرجی؛ نوجوانان کدام کشورها سواد مالی بیشتری دارند؟