یک شرکت هواپیمایی از مسافران خواسته پیش از پرواز روی ترازو بروند

مسافرت هوایی (عکس از آرشیو)
مسافرت هوایی (عکس از آرشیو) Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکت هواپیمایی ملی نیوزیلند اجرای طرحی را آغاز کرده است که در چارچوب آن مسافران پروازهای بین‌المللی را پیش از سوار شدن به هواپیما وزن می‌کند.

«ایر نیوزیلند» اعلام کرده است که در این طرح یک ماهه حدود ۱۰ هزار مسافر بین‌المللی را با ترازو وزن خواهد کرد تا به این ترتیب خلبانان این شرکت پیش از برخاستن از زمین تصور دقیق‌تری از وزن و توازن وزنی هواپیما داشته باشند. 

آگهی

شرکت هواپیمایی ملی نیوزیلند تاکید کرده است وزنی را که ترازو برای هر مسافر نشان می‌دهد در اختیار دیگران قرار نخواهد گرفت و وزن هر مسافر هم در جایی به نمایش درنخواهد آمد. 

اداره هوانوردی غیرنظامی نیوزیلند در دستورالعمل خود به «ایر نیوزیلند» بر لزوم تعیین وزن همه چمدان‌ها، کیف‌های کوچک و حتی وعده‌های غذایی که در طول پرواز سرو خواهند شد تاکید کرده است. بنا به دستورالعمل این اداره «ایر نیوزیلند» برای تخمین وزن مسافران دو راه حل دارد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

یکی از راه‌حل‌ها انجام طرحی موقت مشابه آنچه اکنون شرکت هواپیمایی نیوزیلند انجام می‌دهد است. راه‌حل دیگر پذیرش وزن معیار مسافران است که اداره هوانوردی غیرنظامی نیوزیلند تعیین می‌کند.

این نهاد هم‌اکنون وزن هر مسافر را به همراه کیف و چمدان کوچکی که در داخل هواپیما به همراه خواهد داشت ۸۶ کیلوگرم تخمین می‌زند. این رقم تا پیش از سال ۲۰۰۴ میلادی ۷۷ کیلوگرم بود.

تصمیم «ایر نیوزیلند» برای وزن کردن مسافران در چهارچوب یک طرح یک ماهه در حالی اتخاذ شده که داده‌های بخش بهداشت و سلامت این کشور نشان می‌دهد که وزن شهروندان نیوزیلندی به طور میانگین رو به افزایش است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا گذرنامه خدمه پرواز در سفرهای خارجی مُهر می‌خورد؟

هواپیمایی ریاض رقیب جدید هواپیمایی‌های قطر، امارات و ترکیه

مقررات جدید بریتانیا در خصوص ویزای تحصیلی و توریستی از ۱۴ روز دیگر اعمال می‌شود