تازه ترین نظرسنجی‌ها: عشق آباد و بیروت در فهرست گرانترین شهرهای جهان

نمایی از عشق آباد
نمایی از عشق آباد Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نتایج تحقیقات موسسه مرسر درباره ارزش زندگی نشان می دهد که عشق آباد، پایتخت ترکمنستان گرانترین شهر جهان برای کار و مهاجرت است.

آگهی

نتایج آخرین تحقیقات و نظرسنجی‌های موسسه «مرسر» درباره گرانترین و پرخرج ترین شهرهای جهان برای کار و مهاجرت منتشر شد.

در این گزارش عواملی چون میانگین نرخ حمل و نقل، مراقبت های بهداشتی، پوشاک و تفریح و خرید مایحتاج اولیه زندگی مورد بررسی قرار گرفته است.

این موسسه تحقیقات خود را در ۲۰۹ شهر و پایتخت جهان انجام داده است.

نتایج نظرسنجی ها و تحقیقات نشان می دهند که تغییراتی در فهرست گرانترین شهرهای جهان برای مهاجرت و کار نسبت به سال گذشته صورت گرفته اما تغییرات عمده ای در فهرست ده شهر گران جهان ایجاد نشده است.

عشق آباد حائز رتبه یک گرانترین شهر جهان

امسال در عین شگفتی مقام اول گرانترین شهر جهان برای کار و مهاجرت ازآن عشق آباد، پایتخت ترکمنستان شد. شگفتی به این دلیل که عشق آباد مانند دیگر شهرهای گران جهان مرکز تجارت جهانی و یا بورس اقتصاد آزاد نیست. اما به نظر می رسد بحران های اقتصادی سال های اخیر این شهر را با مشکلات مالی عمده و تورم بی سابقه مواجه کرده است.

هنگ کنگ همچنان در فهرست گرانترین شهرهای جهان

هنگ کنگ، دومین شهر گران جهان است. این شهر به دلیل قیمت های بسیار بالای اجاره برای فضاهای بسیار ناچیز سکونت در جایگاه دوم گرانترین شهر جهان برای کار و مهاجرت قرار گرفت. کارشناسان دلیل سقوط یک پله ای هنگ کنگ در فهرست گرانترین شهرهای جهان را اعتراضات خیابانی و تاثیر آن بر اقتصاد شهر می دانند.

عدم ثبات سیاسی و ناآرامی‌ها، عامل صعود بی سابقه بیروت

سومین شهر گران جهان برای کار و مهاجرت نیز آسیایی است. بیروت، پایتخت لبنانی که در دو سال اخیر دستخوش کم سابقه ترین بحران اقتصادی، عدم ثبات سیاسی و ناآرامی‌های داخلی بوده است. بیروت همچون زوریخ، هنگ کنگ و توکیو مرکز تجارت نیست. این شهر در سال گذشته در جایگاه ۴۵ ام این لیست قرار داشت.

ارزان‌ترین شهرهای جهان برای مهاجرت و کار کدام ها هستند؟

این شهرها به ترتیب بیشکک، پایتخت قرقیزستان، تفلیس در گرجستان، تونس، پایتخت تونس و برازیلیا پایتخت برزیل هستند. این شهرها در انتهای جدول گرانترین شهرهای جهان برای مهاجرت و کار قرار دارند.

در میان دیگر شهرها و پایتخت‌های مشهور جهان که معمولا جایی در این لیست دارند باید به نیویورک در جایگاه ۱۴ و لندن در رتبه ۱۸ اشاره کرد. سیدنی، مهم ترین شهر استرالیا هم با ۳۵ پله صعود در جایگاه ۳۱ قرار گرفت.

پاریس، توریستی ترین شهر جهان مقام سی و سوم خود را حفظ کرد. دوی در جایگاه ۴۲ و مسکو رتبه ۶۲ را بدست آورد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نیویورک و سنگاپور به‌طور مشترک گران‌ترین شهرهای جهان شدند، تهران در جایگاه ۱۷۰ قرار گرفت

شهرهای آسیایی پیشتاز رقابت گرانترین شهرهای جهان شدند

نگاهی به برگزاری گرانترین مسابقه اسب‌دوانی جهان در دوبی