گزارش‌های یورونیوز از ایستگاه فضایی؛ این بار شکار «اژدها» در فضا

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز
 گزارش‌های یورونیوز از ایستگاه فضایی؛ این بار شکار «اژدها» در فضا
Copyright  ESA/NASA-L.Parmitano

لوکا پارمیتانو گزارشگر هوا فضای یورونیوز این هفته نیز از ایستگاه فضایی بین‌المللی گزارش می‌دهد. او در هفته های پیش مخاطبان یورونیوز را در جریان برخی آمادگی‌های پیش از سفر به فضا قرار داده بود؛ از سنت‌های عجیب و غریب فضانوردان پیش از اعزام به فضا گرفته تا طی کردن مراحل قرنطینه.

آقای پارمیتانو که در ایستگاه فضایی وضعیت بی‌وزنی را تجربه می‌کند به هنگام گزارش میکروفون را رها می‌کند و میکروفون نه تنها به زمین نمی‌افتد که درست مقابل او می‌ایستد. او درباره این تجربه جدید می‌گوید: «انجام کارهای روزانه‌ای که به آن عادت کرده‌ بودیم اینجا و در این شرایط بسیار دشوار است.»

لوکا پارمیتانو به شوخی می گوید در فضا یک اژدها شکار می کند و در ادامه می‌گوید منظورش سریال «بازی تاج و تخت» نیست. دراگن یا همان اژٰدها که در واقع یک فضاپیما است محموله و وسایل مورد نیاز فضانوردان را به ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌آورد. آنها هفته گذشته مشغول جابه جا کردن محموله‌ای بودند که این فضاپیما برای آنها آورده بود.

لوکا پارمیتانوی ۴۲ ساله یکی از فضانوردان آژانس فضایی اروپا است و قرار است که به طور مرتب از فضا برای مخاطبان یورونیوز گزارش‌ ارسال کند. او از بیست ژوئیه (۲۹ تیر) و همزمان با پنجاهمین سالگرد پرتاپ فضاپیمای آپولو ۱۱، مأموریت شش ماهه خود را آغاز کرد. 

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

بیشتر بخوانید:

گزارش‌های یورونیوز از فضا؛ ورود به مرحله قرنطینه

گزارش‌های یورونیوز از فضا؛ سنت ادرار پای چرخ اتوبوسی که فضانوردان را به سایوز می‌برد