نخستین فرود فضانوردان پس از شیوع ویروس کرونا در زمین

تصویر از ویدیو
تصویر از ویدیو Copyright AP NASA
Copyright AP NASA
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سه فضانورد از ایستگاه فضایی بین‌المللی به سلامت در قزاقستان فرود آمدند. آنها در شرایطی به زمین بازگشتند که گوشه و کنار جهان درگیر شیوع بیماری کووید-۱۹ شده است.

آگهی

دو فضانورد ناسا و یک فضانورد روس از ایستگاه فضایی بین‌المللی به سلامت در کشور قزاقستان فرود آمدند. آن هم در شرایطی که زمین گرفتار بیماری همه‌گیر کووید ۱۹ شده است.

جسیکا میر یکی از این فضانوردان اهل ایالات متحده است و سال ۱۹۷۷ متولد شده است. اندرو مورگان، دیگر فضانورد بازگشته از فضا نیز آمریکایی است و در سال ۱۹۷۵ میلادی در نیوکاسل، پنسیلوانیا به دنیا آمد.

اندرو مورگان، فضانورد ناسا به همراه لوکا پارمیتانو فضانورد ایتالیایی در ویژه برنامه «گزارش‌های یورونیوز از فضا» با یورونیوز همراه بودند و قصه‌های فضا را با مخاطبان به اشتراک می‌گذاشتند.

اولگ شکریپوچکا فضانورد اهل کشور روسیه از دیگر فضانوردانی است که به سلامت از ایستگاه فضایی بین‌المللی به زمین فرود آمده است. او در ۲۴ دسامبر ۱۹۶۹ میلادی در نوینومیسک زاده شد.

ایستگاه فضایی بین‌المللی یک ایستگاه فضایی است که با مشارکت بیش از ۱۵ کشور ساخته شده است. این ایستگاه فضایی در مدار نزدیک زمین و در ارتفاع ۳۳۰ تا ۴۳۵ کیلومتری از سطح زمین در حرکت است. در روزهای نخستین شیوع بحران کرونا، سرنشینان این ایستگاه از شمار خوش‌شانس‌ترین افراد نوع بشر به شمار می‌رفتند که احتمال ابتلای آن‌ها به بیماری صفر بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

غذاهای خاورمیانه‌ای به ایستگاه فضایی رسید

گزارش‌های یورونیوز از ایستگاه فضایی؛ این بار شکار «اژدها» در فضا

همکاری فضایی روسیه و آمریکا به‌رغم جنگ اوکراین؛ یک فضانورد آمریکایی و دو روس به ایستگاه فضایی رفتند