اگزومارس به زودی بر روی مریخ فرود می آید

اگزومارس به زودی بر روی مریخ فرود می آید
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مریخ نورد اگزومارس در حال حاضر بسیار نزدیک به سیاره سرخ است.

مریخ نورد اگزومارس در حال حاضر بسیار نزدیک به سیاره سرخ است. نگاهی می کنیم به این ماموریت در این قسمت از برنامه «به مقصد مریخ».

آگهی

میشل دنیس، مدیر پرواز اگزومارس از آژانس فضایی اروپا می گوید: «سلام من میشل دنیس مدیر پرواز اگزومارس هستم. ما بخش اصلی این سفر را انجام داده ایم، مریخ پیما کمی بیش از ۶ ماه است که زمین را ترک کرده و تا چند هفته دیگر به مریخ می رسیم.»

میشل دنیس می افزاید: «ما نمی توانیم یک روز و یا حتی یک دقیقه ورودمان به مریخ را به تاخیر بیندازیم و شمارش معکوس برای فرود روی مریخ شروع شده بدون آنکه بتوانیم آن را متوقف کنیم. شانس موفقیت مدارگرد ردیاب گاز اگزومارس و فرودگر مریخ موسوم به اسکیاپارلی خیلی بالاست، اما در هر حال نشستن روی مریخ بسیار دشوارتر از قرار گرفتن در مدار این سیاره است.»

مدیر پرواز اگزومارس می گوید: «مریخ نقطه اوج یک رویاست. این ماموریتی در فاصله خیلی دور در فضاست. ایده این است که شاید روزی انسانها بتوانند از مریخ بازدید کنند یا در آن ساکن شوند. و البته این ایده وجود دارد که ممکن است قبلا یا در حال حاضر زندگی در روی مریخ وجود داشته باشد.»

این بود این قسمت از برنامه ما و البته شما می تواند پایان دراماتیک ماموریت روزتا را که بطور آنلاین در شبکه یورونیوز و یورنیوز دات کام پخش می شود تماشا کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پایانی دراماتیک برای روزتا

بحران ۴۰ سالگی برای جمهوری اسلامی و اعتراضاتی که باید «به هر قیمتی متوقف شوند»

ماهواره‌ها ابزار مهم دانشمندان برای مطالعه تغییرات اقلیمی