Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اگزومارس به زودی بر روی مریخ فرود می آید

اگزومارس به زودی بر روی مریخ فرود می آید
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مریخ نورد اگزومارس در حال حاضر بسیار نزدیک به سیاره سرخ است.

آگهی

مریخ نورد اگزومارس در حال حاضر بسیار نزدیک به سیاره سرخ است. نگاهی می کنیم به این ماموریت در این قسمت از برنامه «به مقصد مریخ».

میشل دنیس، مدیر پرواز اگزومارس از آژانس فضایی اروپا می گوید: «سلام من میشل دنیس مدیر پرواز اگزومارس هستم. ما بخش اصلی این سفر را انجام داده ایم، مریخ پیما کمی بیش از ۶ ماه است که زمین را ترک کرده و تا چند هفته دیگر به مریخ می رسیم.»

میشل دنیس می افزاید: «ما نمی توانیم یک روز و یا حتی یک دقیقه ورودمان به مریخ را به تاخیر بیندازیم و شمارش معکوس برای فرود روی مریخ شروع شده بدون آنکه بتوانیم آن را متوقف کنیم. شانس موفقیت مدارگرد ردیاب گاز اگزومارس و فرودگر مریخ موسوم به اسکیاپارلی خیلی بالاست، اما در هر حال نشستن روی مریخ بسیار دشوارتر از قرار گرفتن در مدار این سیاره است.»

مدیر پرواز اگزومارس می گوید: «مریخ نقطه اوج یک رویاست. این ماموریتی در فاصله خیلی دور در فضاست. ایده این است که شاید روزی انسانها بتوانند از مریخ بازدید کنند یا در آن ساکن شوند. و البته این ایده وجود دارد که ممکن است قبلا یا در حال حاضر زندگی در روی مریخ وجود داشته باشد.»

این بود این قسمت از برنامه ما و البته شما می تواند پایان دراماتیک ماموریت روزتا را که بطور آنلاین در شبکه یورونیوز و یورنیوز دات کام پخش می شود تماشا کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پایانی دراماتیک برای روزتا

فرود «اودیسئوس» روی ماه؛ آمریکا پس از نیم قرن بار دیگر به ماه بازگشت

کشف یک «اَبَر زمین» در فاصله تنها ۱۳۷ سال نوری از زمین