Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اتهام تازه کمیسیون اروپا علیه اپل: ایجاد انحصار در خدمات پرداخت‌ بدون تماس

مارگرت وستاگر
مارگرت وستاگر Copyright Mark Lennihan/Associated Press
Copyright Mark Lennihan/Associated Press
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیسیون اروپا روز دوشنبه غول آمریکایی اپل را متهم کرد که با تحمیل استفاده از خدمت پرداخت اپل پی(Apple Pay) به دارندگان گوشی‌های هوشمند ساخت این شرکت، امکان رقابت را در بازار ارائه خدمات پرداخت‌های پولی بدون تماس از میان برده است.

آگهی

کمیسیون اروپا روز دوشنبه غول آمریکایی اپل را متهم کرد که با تحمیل استفاده از خدمت پرداخت اَپل پِی(Apple Pay) به دارندگان گوشی‌های هوشمند ساخت این شرکت، امکان رقابت را در بازار ارائه خدمات پرداخت‌های پولی بدون تماس از میان برده است. 

مارگرت وستاگر، کمیسر اروپا در حوزه تطبیق با عصر دیجیتال، با قرائت بیانیه کمیسیون اروپا در بروکسل، تاکید کرد که از نظر کمیسیون، سازنده گوشی‌های تلفن همراه آیفون با ممانعت از کارکرد بسترهای آنلاین رقبای خود بر روی این گوشی‌ها بر بازار کیف پول‌های موبایل مسلط شده و از این موقعیت خود سوء استفاده می‌کند.

کمیسیون اروپا که تحقیقات خود را در مورد سرویس پرداخت اپل پی از ژوئن ۲۰۲۰ آغاز کرده بود، روز دوشنبه، به طور رسمی از طرح شکایت خود علیه غول دیجیتال آمریکایی خبر داد.

البته شرکت اپل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که اپل پی تنها یکی از گزینه‌های متعددی است که برای انجام پرداخت‌های بدون تماس در اختیار اروپایی‌ها قرار دارد. این شرکت با تاکید بر حضور رقابتی در بازار اتحادیه اروپا از ادامه همکاری با کمیسیون اروپا برای رفع نگرانی‌های موجود خبر داد.

در صورتی که در جریان رسیدگی به شکایت کمیسیون اروپا، شرکت اپل خطاکار شناخته شود، این شرکت ملزم خواهد شد که یا سیستم پرداخت طراحی شده خود را اصلاح کند و یا جریمه‌ای را که می‌تواند تا ۱۰ درصد گردش مالی سالانه از محل ارائه این خدمت تعیین شود، پرداخت کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«گوشی آیفون جدید اپل می‌تواند بیش از ۱ میلیارد مشتری داشته باشد»

اپل به مشتریانش امکان می‌دهد که آیفون‌ها را خودشان تعمیر کنند

از قوانین رسانه تا سیاست‌های آموزشی؛ چرا راست افراطی در پی کسب ریاست کمیسیون فرهنگی پارلمان اروپاست؟