اپل به مشتریانش امکان می‌دهد که آیفون‌ها را خودشان تعمیر کنند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
آیفون
آیفون   -  Copyright  AP Photo

شرکت اپل اعلام کرد که به مشتریانش امکان خواهد داد تا خودشان تلفن‌های هوشمند آیفون و برخی رایانه‌های ساخت این شرکت را تعمیر کنند.

در بیانیه اپل آمده است که «خدمات خود تعمیرکاری» این شرکت به مشتریان امکان می‌دهد که بیش از ۲۰۰ قطعه یا ابزار مورد نیاز برای تعمیر محصولات اپل را خریداری کنند. به این ترتیب مشتریان خواهند توانست قطعاتی مانند باتری یا صفحه اکران آیفون‌های ۱۲ و ۱۳ را از اپل بخرند.

تصمیم اپل برای فرهم کردن امکان تعمیر محصولاتش از سوی مشتریان در حالی اتخاذ شد که این شرکت اغلب به سخت‌گیری بیش از حد در محافظت از چرخه ساخت و تعمیر قطعات و نرم‌افزارهای محصولاتش متهم می‌شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مشتریان پیش از این برای تعمیر محصولات اپل باید به فروشگاه‌های این شرکت یا فروشگاه‌های تعیین‌شده از سوی آن مراجعه می‌کردند. این در حالی است که اغلب هزینه تعمیر در این فروشگاه‌ها بالا است. زمان انتظار برای تعیین قرار با تعمیرکارهای اپل هم طولانی است.

قرار است ارائه خدمات مرتبط با تعمیر برخی از محصولات اپل از سوی خود مشتریان از ابتدای سال ۲۰۲۲ در آمریکا آغاز شود. با این حال هنوز هزینه قیمت قطعات و ابزارهایی که قرار است برای تعمیر محصولات اپل در اختیار مشتریان قرار گیرد اعلام نشده است.

شرکت اپل اعلام کرده است که مشتریان برای ارسال قطعات از کار افتاده محصولات این شرکت می‌توانند بُن خریدی تحت عنوان «بُن بازیافت» دریافت کنند.