اتحادیه اروپا قانون «حق تعمیر» را برای کاهش ضایعات کالاهای فناوری معرفی می‌کند

عکس تزیینی است
عکس تزیینی است Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اتحادیه اروپا تخمین می‌زند که تعداد کالاهای بادوام، مانند ماشین ظرفشویی، تلویزیون و تلفن‌های همراه که هرساله پیش از موعد دور انداخته می‌شوند منجر به تولید ۳۵ میلیون تن زباله می‌شود. خرید جایگزین این کالاها هم برای مصرف‌کنندگان سالانه ۱۲ میلیارد یورو هزینه در بردارد.

آگهی

بازوی اجرایی اتحادیه اروپا قوانین جدیدی را روز چهارشنبه پیشنهاد کرد که تولیدکنندگان را مجبور می‌کند تا به مشتریان اجازه دهند «کالاهای خراب شده» را تعمیر کنند تا حجم دور انداختن این کالاها کاهش پیدا کند.

اتحادیه اروپا تخمین می‌زند که تعداد کالاهای بادوام، مانند ماشین ظرفشویی، تلویزیون و تلفن‌های همراه که هرساله پیش از موعد، دور انداخته می‌شوند منجر به تولید ۳۵ میلیون تن زباله می‌شود. از سوی دیگر خرید جایگزین این کالاها برای مصرف کنندگان سالانه ۱۲ میلیارد یورو هزینه در بردارد.

براساس این پیشنهاد تولیدکنندگان باید کالاهایی را که هزینه تعمیر آنها برابر یا کمتر از قیمت جایگزینی است و همچنان تحت گارانتی قرار دارند، تعمیر کنند.

همچنین مصرف کنندگان حق خواهند داشت در صورتی که امکان تعمیر کالایی وجود دارد، از شرکت‌ها بخواهند این محصولات را تعمیر کنند، حتی ۱۰ سال پس از خرید و حتی اگر این محصولات دیگر تحت گارانتی قرار نداشته باشند.

«دیدیه ریندرز»، کمیسر دادگستری اتحادیه اروپا گفت: «این ضروری است که مصرف کنندگان بتوانند کالاهای خود را تعمیر و کمتر خرید کنند. این امر به حمایت از محیط زیست در کاهش انتشار زباله و گازهای گلخانه‌ای و استفاده از منابع کمک می‌کند.»

این قانون ۱۰ ساله در مورد محصولاتی اعمال خواهد شد که مشمول «الزامات تعمیر پذیری» اتحادیه اروپا هستند. اتحادیه اروپا قول داده که به زودی گوشی‌ها و تبلت‌ها را هم به این دسته اضافه کند.

مقررات جدید همچنین به دنبال افزایش آگاهی مصرف کنندگان از طریق ایجاد پایگاه‌های اطلاعاتی آنلاین توسط کشورهای اتحادیه اروپا برای کمک به یافتن تعمیرکاران مستقل است.

این پیشنهادها اکنون باید بین پارلمان اروپا و کشورهای عضو مورد مذاکره قرار بگیرد تا به قانون تبدیل شوند.

مصرف کنندگان و احزاب سبز مدت‌هاست که بر اتحادیه اروپا فشار می‌آورند تا این مقررات را تشدید کنند. با تشدید این مقررات این اطمینان حاصل می‌شود که شرکت‌ها، گزینه‌های آسان‌تری برای کمک به تعمیر کالاهای خود ارائه خواهند داد.

«مونیک گوینز»، رئیس اداره حمایت از مصرف کننده اروپا گفت: «محصولات بادوام‌تر و قابل تعمیر‌تر پول مصرف‌کنندگان و منابع کره زمین را به طور قطع حفظ خواهند کرد.»

او گفت که بروکسل باید به دنبال تمدید دوره گارانتی قانونی فراتر از دوره دو ساله فعلی برای کالاهای بادوام بیشتر باشد.

«آنا کاوازینی»، عضو پارلمان اروپا از این اقدامات برای اولویت‌بندی تعمیر محصولاتی که هنوز تحت گارانتی قرار دارند، استقبال کرد.

او در شبکه‌های اجتماعی نوشت: «گوشی‌های هوشمند یا ماشین لباسشویی معیوب باید به صورت استاندارد تعمیر شوند نه اینکه به سادگی با یک محصول جدید جایگزین شوند.»

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید 

او همچنین گفت که تعمیر کالاها برای تعمیرکاران مستقل باید تسهیل شود «بنابراین غول‌های شرکتی مانند اپل دیگر قوانین مربوط به تعمیرات را دیکته نمی‌کنند».

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موانع اصلی زنجیرهٔ تأمین کالا در جهان و راه‌حل‌ صنایع برای گذر از آنها

اپل به مشتریانش امکان می‌دهد که آیفون‌ها را خودشان تعمیر کنند

شرکت اسپیدی، صاحب تعمیرگاههای زنجیره ای به مالکیت کمپانی بریجستون درآمد