Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

گام اروپا برای پیش خرید ۲۰۰ میلیون دوز واکسن کرونای شرکت جانسون‌اندجانسون

پژوهش برای دستیابی به واکسن کرونا در یکی از شرکت‌های تابعه جانسون‌اندجانسون در بروکسل
پژوهش برای دستیابی به واکسن کرونا در یکی از شرکت‌های تابعه جانسون‌اندجانسون در بروکسل Copyright Virginia Mayo/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
Copyright Virginia Mayo/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوز با استفاده از  AFP
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اورزولا فن در لاین: «زندگی شهروندان و اقتصاد ما ایجاب می‌کند که یک واکسن مطمئن در برابر ویروس کرونا داشته باشیم.»

آگهی

کمسیون اروپا روز پنج‌شنبه اعلام کرد به نام کشورهای عضو اتحادیه اروپا ۴۰۰ میلیون دوز از واکسن بالقوه تولیدی شرکت جانسون‌اندجانسون ایالات متحده را برای شهروندان اروپایی سفارش می‌دهد و گفت‌وگوهای ابتدایی در این زمینه به پایان رسیده است. 

کمیسیون اروپا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد مذاکرات میان این نهاد و جانسون‌اند‌جانسون ایالات متحده به منظور خرید ۲۰۰ میلیون دوز واکسن تولیدی این شرکت به پایان رسیده است و احتمال ثبت یک سفارش دیگر به همین میزان وجود دارد.

این مذاکرات، بخشی از تلاش‌های کمیسیون اروپا برای اطمینان از دریافت سریع واکسن مطمئن کرونا پس از تولید انبوه است. پیش از این مقام‌های اتحادیه اروپا از ثبت سفارش ۳۰۰ میلیون دوز واکسن به شرکت فرانسوی سانوفی در لیون خبر داده بودند.

اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا درباره پیش توافق با شرکت آمریکایی جانسون‌اندجانسون گفت: «زندگی شهروندان و اقتصاد ما داشتن یک واکسن مطمئن در برابر ویروس کرونا را ایجاب می‌کند. مذاکرات [با این شرکت] ما را به این هدف نزدیک می‌کند.»

کمیسیون اروپا اواسط ماه ژوئن با انتشار سندی با عنوان «استراتژی واکسن» اعلام کرد قراردادهای پیش‌خرید با تولیدکنندگان بالقوه واکسن کرونا امضا می‌کند. این قراردادها به ارزش ۲میلیارد و چهارصد میلیون یورو از بودجه ویژه اتحادیه اروپا برای مقابله با بیماری کووید۱۹ تامین مالی می‌شود.

هدف از این استراتژی، «اطمینان از تولید کافی واکسن در اتحادیه اروپا و داشتن ذخیره کافی در کشورهای عضو» عنوان شده است.

شیوع ویروس کرونا در اروپا صدها هزار قربانی بر جای گذاشته است و با وجود اعمال قرنطینه‌های طولانی در ماه‌های مارس تا مه ۲۰۲۰، نگرانی از بازگشت کووید۱۹ بسیاری از دولت‌های عضو این اتحادیه را به اتخاذ رویکردهای سخت‌گیرانه برای احترام به فاصله‌گذاری اجتماعی مجبور کرده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

احتمال بروز نوعی واکنش عصبی نادر پس از تزریق واکسن «جانسون اند جانسون»

ویروس‌کرونا به تخمین سازمان جهانی بهداشت چه مدت دیگر باماست؟

کره جنوبی هزاران مسیحی پروتستان را قرنطینه می‌کند